ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy w 2022 roku?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w 2022 roku?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach kredyt gotówkowy dla większości z nas stał się praktycznie standardem. Często zaciągamy bowiem kredyty celem poprawy własnej płynności finansowej lub po prostu zrealizowania większej inwestycji. Jednocześnie, jeśli ktokolwiek z nas ubiegał się o kredyt gotówkowy w instytucji bankowej, z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Banki podchodzą do przyszłych kredytobiorców w niezwykle restrykcyjny sposób. Warto więc dowiedzieć się, jaki jest minimalny próg zarobków w 2022 roku, który daje nam szansę na ubieganie się o kredyt gotówkowy.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w 2022 roku?

Ile trzeba pracować żeby dostać kredyt gotówkowy?

Okazuje się, że większość z nas starając się o zaciągniecie zobowiązania finansowego, w pierwszej kolejności bierze pod uwagę przede wszystkim zdolność kredytową. Nie da się ukryć, że wysokość zarobków ma ogromny wpływ na to, czy bank rzeczywiście zdecyduje się nam udzielić wsparcia finansowego, czy być może jednak spotkamy się z decyzją odmowną. Jednocześnie, dla większości banków liczy się także źródło dochodów, a w szczególności to, ile już przepracowaliśmy. Zwykle instytucje bankowe wymagają tego, by okres pracy widniejący na aktualnej umowie wynosił od 3 do 6 miesięcy. Warto jednak zauważyć, że można na polskim rynku finansowym znaleźć także i takie banki, które zdecydują się na udzielenie kredytu nawet po 1 miesiącu pracy. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że choć taki kredyt jest możliwy, to jednocześnie jest on niezwykle trudny do osiągnięcia.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Tak naprawdę, jeśli w tym momencie staramy się o kredyt gotówkowy, to od otrzymania pozytywnej decyzji banku dzieli nas zwykle jeden krok. Mianowicie, jest nim udowodnienie odpowiedniej zdolności kredytowej. To właśnie na tej podstawie bank lub inna instytucja pożyczkowa oceni, czy my - jako pożyczkobiorcy - będziemy w stanie realnie spłacać dane zadłużenie. Zdolność kredytowa jest także swoistą gwarancją dla kredytodawcy, która dowodzie temu, że zobowiązanie powinno zostać spłacone w odpowiednim terminie. Jednocześnie warto zauważyć, że na samą zdolność kredytową, ogromny wpływ ma sam rodzaj zatrudnienia, a także wysokość miesięcznych dochodów. Bank więc przeanalizuje skrupulatnie naszą sytuację finansową, a następnie dokona jej oceny. Pod uwagę będą wzięte ewentualne koszty utrzymania czy także i ciążące aktualnie zobowiązania. Warto również podkreślić, że banki przeprowadzają również analizę jakościową klienta. Co to oznacza w praktyce? Otóż instytucja finansowa sprawdzi nasz stan cywilny, ilość osób na utrzymaniu i wiek. Podkreślenia wymaga fakt, że o kredyt gotówkowy mogą starać się jedynie osoby pełnoletnie ze stałym zatrudnieniem. Sprawdź, jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku w naszym artykule.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Wspomniane już zostało, że najważniejszym determinantem, który decyduje o przyznaniu lub odmowie kredytu gotówkowego, jest nasza zdolność kredytowa. Dodatkowo warto wiedzieć, że w głównej mierze, chodzi tu o wysokość naszych zarobków. Wobec tego ile trzeba zarabiać, by móc ubiegać się o kredyt gotówkowy? Otóż na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że banki nie ustaliły minimalnego progu zarobków. Dla każdej tego typu instytucji, najbardziej pożądaną sytuacją jest ta, w której przyszły kredytobiorca może pochwalić się stałymi i regularnymi zarobkami. Dodatkowo warto podkreślić, że wysokość zarobków będzie istotna jeśli chodzi o kwestię wysokości kredytu. Można powiedzieć, że zarabiając około 4-5 tysięcy złotych miesięcznie, powinno być to wystarczające do ubiegania się o kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych.

Wysokość zarobków, a kwota kredytu gotówkowego

Wysokość zarobków nie tylko wpływa na sam fakt przyznania przez bank kredytu gotówkowego, ale co najważniejsze na jego wysokość. Pożyczkobiorcy muszą wiedzieć, że banki najczęściej posługują się danymi udostępnianymi przez Główny Urząd Statystyczny. Badają one w ten sposób, ile przeciętny obywatel wydaje na swoje miesięczne utrzymanie. Następnie ocenie podlega to, czy rata kredytu nie będzie zbytnim obciążeniem dla budżetu pożyczkobiorcy. Warto zauważyć, że najniższa krajowa, czyli około 3010 złotych brutto, a także ewentualne zobowiązania, mogą całkowicie przekreślić szansę na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń online. Z kolei jeśli chcemy ubiegać się o zobowiązanie na poziomie około 100 tysięcy złotych, to nasze zarobki powinny mocno przewyższać średnią krajową i zbliżać się do około 10 000 zł miesięcznie.

Sprawdź również inne nasze poradniki:

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły