Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń online | Saverium

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń online

Banki udzielają kredytów osobom, które posiadają zdolność kredytową, co oznacza, że są w stanie spłacić zobowiązanie w określonym umową terminie. Dlatego też wymagają dostarczenia niezbędnych zaświadczeń, takich jak na przykład wyciąg z konta czy zaświadczenie o zarobkach. Coraz częściej pojawiają się jednak oferty, takie jak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Kto może go uzyskać i na jakich warunkach?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń online

Kredyt bez zaświadczeń - charakterystyka produktu

Każdy bank, zanim podejmie decyzję o udzieleniu finansowania klientowi, będzie chciał sprawdzić jego zdolność i historię kredytową. Sprawdzenie zdolności kredytowej opiera się na ocenie dochodów, ich źródła oraz innych aspektów, takich jak chociażby średnie, miesięczne wydatki gospodarstwa domowego. Klienci, którzy nie posiadają stałego źródła dochodu bądź ich dochody plasują się na bardzo niskim poziomie, nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu. Aby bank mógł ocenić zdolność kredytową, potencjalny kredytobiorca musi dostarczyć różnego typu dokumenty, takie jak na przykład:

  • umowę, potwierdzającą posiadanie źródła dochodu,
  • zaświadczenie o zarobkach,
  • wyciąg z konta bankowego.

To właśnie owe zaświadczenia, których banki wymagają od potencjalnych klientów. Nie ma tutaj znaczenia, czy planujemy zaciągnąć kredyt 20 tys., czy kredyt 100 tys., w dodatku o charakterze hipotecznym. Tymczasem kredyt bez zaświadczeń o dochodach można otrzymać, pomijając procedurę doręczania dokumentacji, niezbędnej do oceny zdolności kredytowej klienta. Warto jednak mieć świadomość, że tego typu oferty skierowane są do wąskiego grona klientów, a nie do ogółu zainteresowanych.

Kto może otrzymać kredyt online bez zaświadczeń?

Kredyt online bez zaświadczeń to produkt, który dedykowany jest stałym klientom banków, posiadającym od dłuższego czasu konto osobiste. To właśnie rachunek bieżący niejako zastępuje dokumentację, którą należałoby dostarczyć, aby analitycy mogli ocenić zdolność kredytową klienta. Na koncie widoczne są zarówno wpływy, jak i wydatki oraz saldo końcowe na ostatni dzień miesiąca. Bank gromadzi te dane, analizuje je, a następnie ocenia zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Warto mieć świadomość, że kredyt bez zaświadczeń przez internet mogą otrzymać głównie ci klienci, którzy współpracują z konkretnym bankiem od dłuższego czasu. Oferta nie jest skierowana do osób, które dopiero co założyły konto, bowiem bank nie dysponuje danymi, na podstawie których mógłby ocenić ich zdolność kredytową w nieco inny sposób, niż za pomocą dostarczonej dokumentacji. Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach jest przyznawany klientom, posiadającym dobrą historię kredytową - bank sprawdza, czy nazwisko kredytobiorcy nie widnieje w bazach dłużników. Upewnia się tym samym, czy klient nie posiada niespłaconych zobowiązań finansowych.

Jak wnioskować o kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt konsumencki bez zaświadczeń często bywa nazywany kredytem na uproszczonych warunkach czy zobowiązaniem z uproszczoną procedurą kredytowania. Rzeczywiście, ilość formalności do dopełnienia jest znacznie mniejsza, niż w przypadku tradycyjnego kredytu. Wniosek o finansowanie można złożyć online, bez wychodzenia z domu. W tym celu należy zalogować się do swojej bankowości internetowej i sprawdzić, jaką ofertę przygotował dla nas bank. Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń może opiewać na różne kwoty. Czasami jest on udzielany na kilkaset złotych, czasami można wziąć kredyt 40 tys., w zależności od tego, jak bank ocenia zdolność kredytową klienta. Po złożeniu wniosku, należy oczekiwać na jego akceptację - ta zazwyczaj następuje w ciągu kilku godzin. Oczywiście, bank może odmówić udzielenia kredytu, na przykład jeśli klient posiada niespłacone długi. Pieniądze przekazywane są na konto bankowe, klient natomiast może wydatkować je na dowolny cel.

Kredyt bez zaświadczeń dla nowych klientów - czy to możliwe?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to oferta skierowana do stałych klientów, jednak niektóre banki dopuszczają możliwość przeprowadzenia uproszczonej zdolności kredytowej w przypadku klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z ich usług. W tej sytuacji nie można mówić o całkowitym pominięciu zaświadczeń, bowiem klient zobowiązany jest udokumentować dochód w inny sposób, na przykład wyciągiem z konta bądź okazując PIT. Co ważne, kwota kredytu gotówkowego dla nowych klientów zwykle jest niska i wynosi maksymalnie kilka tysięcy złotych. Wynika to między innymi z rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, która dba, aby banki nie udzielały tak zwanych "złych kredytów" osobom nieposiadającym dużej zdolności kredytowej. Ponadto, obecnie niewiele banków posiada w swojej ofercie kredyt bez zaświadczeń dla nowych klientów. Ze względu na to, iż nie posiadają oni bankowości internetowej w konkretnym banku, wymaga się od nich założenia konta, osobistego stawienia się w oddziale bądź podpisania umowy za pośrednictwem kuriera. Nie jest bowiem możliwe potwierdzenie tożsamości klienta wyłącznie za pomocą narzędzi zdalnych.

Kredyt, a pożyczka bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach to częsty produkt, oferowany przez firmy pożyczkowe. Warto mieć świadomość, iż mowa tutaj nie o kredycie, a o pożyczce. Kredytu mogą udzielić wyłącznie banki, a nie instytucje finansowe o nieco innym profilu działalności. Kredyt a pożyczka to dwa różne instrumenty finansowe. Firmy pożyczkowe rzeczywiście nie wymagają od swoich klientów przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, bowiem nie oceniają one zdolności kredytowej, sprawdzając jedynie historię kredytową pożyczkobiorcy. Z ich oferty skorzystać mogą zarówno stali, jak i nowi klienci. Choć nie zachodzi tutaj konieczność dokumentowania dochodów, warto we własnym zakresie ocenić możliwość spłaty pożyczki. Podobnie jak kredyt gotówkowy, spłaca się ją w miesięcznych ratach, których ilość dopasowana jest indywidualnie do pożyczkobiorcy. Z formalnego punktu widzenia musimy jednak zastanowić się, gdzie będziemy wnioskować o finansowanie, gdyż zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe kierują się zupełnie innymi procedurami.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły