Pożyczka na wesele 2022 – kredyt na wesele | Saverium

Kredyt lub pożyczka na wesele – sposób na sfinansowanie przyjęcia

Serwis Weeding.pl w 2019 roku przeprowadził badania mające na celu oszacowanie średnich kosztów sfinansowania przyjęcia weselnego. Okazało się, że na zorganizowanie ślubu i wesela zdecydowana większość Polaków wydaje od 41 do 60 tys. zł. Co trzecia para młoda mieści się w budżecie od 21 do 40 tys. zł. Skąd masz wziąć pieniądze na to, by sfinansować wesele marzeń?

Kredyt lub pożyczka na wesele – sposób na sfinansowanie przyjęcia

Pożyczki na wesele – czy warto?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym wydatkiem jest zorganizowanie ślubu i przyjęcia weselnego marzeń. Narzeczeńska para często odkłada na to pieniądze latami, a także posiłkuje się środkami od rodziców. Tradycyjnie to właśnie rodzice młodych finansują koszty ślubno-weselne. Jednak ten zwyczaj powoli zanika, a i same młode pary wolą samodzielnie sfinansować imprezę, aby mieć większy wpływ na to, kogo zaproszą i jak będzie wyglądała cała uroczystość.

Czasem oszczędności okazują się niewystarczające, by pokryć liczne wydatki, które tym bardziej piętrzą się, im bliżej do dnia ślubu. Opłaty za obrączki, ubrania dla państwa młodych, zespół lub DJ-a, salę weselną wraz z jedzeniem, kwiaty, samochód do ślubu czy koszty samej uroczystości w kościele bądź w urzędzie stanu cywilnego mogą być naprawdę bardzo wysokie. Z pomocą przy pokryciu takich wydatków przychodzą produkty kredytowe i pożyczkowe. Można zorganizować wesele na kredyt czy choćby zaciągnąć pożyczkę na ślub i wesele, która uzupełni posiadane środki na ten cel.

Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto brać kredyt na wesele. Jeśli jesteś przekonany co do tego, że będziesz mógł swobodnie go spłacić, chociażby z tradycyjnego „czepka” weselnego, to czemu nie. Z jednej strony zobowiązanie to naraża Cię na pewne dodatkowe koszty, które związane są z koniecznością zapłaty odsetek od kredytu ślubnego czy prowizji za przystąpienie do niego, ale z drugiej – ślub bierzesz najczęściej tylko raz i warto, aby ten dzień wyglądał dokładnie tak, jak tego chcesz.

Pożyczka czy kredyt na wesele?

Możesz wybrać bank lub firmę pozabankową, by postarać się o zewnętrzne finansowanie kosztów ślubno-weselnych. Jaki kredyt na wesele możesz zaciągnąć? Może to być np. zobowiązanie na wesele i obrączki w postaci kredytu gotówkowego, ponieważ w takim przypadku nie musisz we wniosku składanym w banku deklarować, w jaki sposób spożytkujesz pieniądze. Możesz więc dowolnie rozdysponować środki z kredytu na wesele.

Jak się starać o zobowiązanie kredytowe w banku? Złóż wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, m.in. zaświadczeniem o wysokości uzyskiwanych dochodów czy ich źródle. Jeśli nie masz czasu ani ochoty gromadzić tylu dokumentów, skorzystaj z szybkiej pożyczki pozabankowej, którą możesz otrzymać w krótkim czasie, z wypłatą bezpośrednio na konto bankowe. Kredyt na wesele w 2021 roku wybierz, jeśli masz czas ubiegać się o niego w banku lub Twoja instytucja jest w stanie zaoferować Ci uproszczoną formę kredytowania.

Jak ubiegać się o pożyczkę na wesele?

Przy ubieganiu się o pożyczki przez internet na konto bankowe, a zwykle właśnie taką formę będzie miała pożyczka na ślub i wesele, musisz właściwie wypełnić tylko wniosek, podając podstawowe dane na swój temat. Niepotrzebne jest zaświadczenie o dochodach, ponieważ firmy udzielające pożyczek online bazują na Twoim oświadczeniu – deklaracji dotyczącej tego, ile zarabiasz i z jakiego źródła uzyskujesz środki. Możesz ubiegać się o pożyczkę na całe wesele, nawet w dosyć wysokiej kwocie, w trybie online, czyli bez wychodzenia z domu.

Kto może skorzystać z pożyczki na wesele?

Z pożyczek pozabankowych skorzystać możesz, jeśli spełniasz warunki, jakie firma stawia swoim klientom. Wśród nich będą:

  • wiek co najmniej 18 lat,
  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • polskie obywatelstwo,
  • adres zamieszkania na terenie Polski,
  • konto bankowe zarejestrowane na swoje dane,
  • brak złych wpisów w BIK-u czy w bazach danych dłużników, jak BIG InfoMonitor czy KRD.

Warunkiem skorzystania z pożyczki na całe wesele będzie dopełnienie formalności, zwykle obejmujących tylko złożenie wniosku elektronicznego oraz weryfikacja tożsamości.

Czy pożyczki na wesele są bezpieczne?

Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo przy korzystaniu z oferty pożyczek online na raty lub pożyczek ze spłatą jednorazową, to wiedz, że większość firm skrupulatnie podchodzi do kwestii weryfikacji tożsamości klientów. Stosowane są przelewy na symboliczną kwotę 1 zł lub 1 gr oraz weryfikacja za pomocą aplikacji, przez którą musisz zalogować się do bankowości elektronicznej. Nie ma zatem możliwości, by ktoś się pod Ciebie podszywał i zaciągnął na Twoje dane pożyczkę, narażając Cię na straty.

Weź pożyczkę na wesele z Saverium

Pożyczkę na wesele możesz zaciągnąć za pośrednictwem platformy Saverium. Polega to na tym, że składasz jeden prosty wniosek, w którym podajesz pożądaną kwotę, cel oraz okres kredytowania, jak i swoje dane. W krótkim czasie uzyskasz oferty od legalnie działających firm pożyczkowych i banków, a w Twojej gestii pozostanie wybór najbardziej atrakcyjnej pożyczki na ślub i wesele. Przedstawione propozycje będą zindywidualizowane i łatwo Ci będzie porównać je ze sobą. Potrzebujesz pieniądze na wesele w 2021 roku? Skorzystaj z oferty Saverium i weź pożyczkę na 30 dni, pożyczkę na 60 dni lub pożyczkę długoterminową. Za pośrednictwem naszej platformy, możesz ubiegać się o pożyczkę od 100 do nawet 200 000 zł.

Powiązane artykuły