Pożyczki dla firm – pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców

Pożyczki dla firm – pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców

Brak spływu na czas należności może spowodować, że firma będzie zmuszona do poszukiwania zewnętrznych źródeł finansowania. Jesteś przedsiębiorcą i spotkałeś się już z perspektywą utraty płynności? Jeśli tak, to dowiedz się, gdzie szukać pomocy? Jeśli nie kredyt obrotowy dla firm z banku, to może pożyczki pozabankowe podbudują Twoją sytuację finansową? Sprawią, że zyskasz pieniądze na dowolne cele, także na bieżące płatności czy na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników.

Pożyczki dla firm – pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców

Pożyczki pozabankowe dla firm

Ten, kto prowadził lub prowadzi działalność gospodarczą zdaje sobie sprawę z faktu, że w toku funkcjonowania firmy mogą pojawić się zatory płatnicze, które wymuszą zaciągnięcie kredytu gotówkowego, obrotowego lub pożyczki na raty dla przedsiębiorcy. Jedną z możliwości podbudowania finansów firmowych jest skorzystanie z pożyczek pozabankowych dla firm. Mogą okazać się one koniecznością i sposobem na udaremnienie widma utraty płynności finansowej.

Pożyczka czy kredyt dla firm – online lub stacjonarnie, bywają niezbędne dla podtrzymania działalności i uregulowania na czas niezbędnych płatności. Oferta firm pozabankowych ma to do siebie, że klient musi spełnić mniej warunków, by otrzymać szybką pożyczkę. Nie ma potrzeby składania wielu dokumentów finansowych czy nawet nawiązywania bezpośredniego kontaktu z pożyczkodawcą. Błyskawiczny czas podjęcia decyzji kredytowej to niewątpliwy atut pożyczek pozabankowych.

Pożyczka pozabankowa dla firm czy kredyt bankowy?

Zarówno kredyt bankowy, jak i kredyt pozabankowy dla firm pozwoli Ci na uzupełnienie braków w finansach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Musisz jednak wiedzieć, że niewiele banków ma w swojej ofercie zobowiązania w postaci szybkiej gotówki dla firm, dlatego na udzielenie kredytu musisz poczekać. Jeśli chcesz go zaciągnąć, musisz prowadzić zwykle działalność od co najmniej 12 miesięcy i zdecydować się na ofertę kredytową przedstawioną przez bank, w którym masz otwarte konto firmowe. Ta instytucja może wówczas stosunkowo łatwo sprawdzić, jaka jest kondycja finansowa twojej firmy i czy bezpiecznie może przyznać ci środki. Wgląd do historii rachunku firmowego sprawia, że bank na tej podstawie szacuje wysokość dostępnej dla ciebie kwoty.

Jeśli twoja zdolność jest za niska, masz działalność od kilku tygodni czy miesięcy, a na domiar złego jesteś wpisany do BIK-u z negatywną informacją o zaległych ratach, masz właściwie zerowe szanse na kredyt bankowy dla firm. Pozostają ci wówczas pozabankowe pożyczki dla firm. To także alternatywa, jeśli dopiero ruszasz z działalnością i potrzebujesz kapitału na start, który pozwoli ci na uruchomienie biznesu.

Do kogo skierowane są pożyczki pozabankowe dla firm?

Oferta pożyczek czy też kredytów pozabankowych dla firm przeznaczona jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. W przeważającej liczbie przypadków będą to samozatrudnieni przedsiębiorcy prowadzący mikrodziałalność. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z oferty pożyczek pozabankowych – tzw. chwilówek– skorzystali także przedsiębiorcy zatrudniający pracowników.

Wymagania banków dotyczące potencjalnych klientów ubiegających się o kredyty dla firm są zwykle wysokie. Dotyczą stażu działalności na rynku, a także przepływów pieniężnych na koncie bankowym. Banki sprawdzają też obowiązkowo BIK potencjalnych kredytobiorców oraz obliczają skrupulatnie zdolność kredytową. Jeśli więc dotyczące cię wpisy w BIK-u są negatywne i twoja zdolność jest zbyt niska, bank odmówi ci udzielenia zobowiązania dla firm. W takiej samej sytuacji jednak firma pożyczkowa działająca w sektorze pozabankowym może udzielić Ci pożyczki dla firm, nawet od pierwszego dnia zarejestrowania działalności gospodarczej. Zatem szeroka grupa klientów może skorzystać z chwilówek – pożyczek pozabankowych dla przedsiębiorców.

Pożyczki dla firm bez BIK-u – czy to możliwe?

Czy wszystkie firmy udzielające pożyczek dla firm online i stacjonarnie wymagają przed wydaniem decyzji kredytowej, by pożyczkobiorca poddał się weryfikacji w BIK-u, czyli w Biurze Informacji Kredytowej? Część instytucji pożyczkowych rzeczywiście sprawdza BIK, ale są i takie, które nadal mają w swojej ofercie pożyczkę dla firm bez BIK-u. Najczęściej jednak musisz liczyć się z tym, że pożyczkodawca upewni się, czy nie jesteś nierzetelnym dłużnikiem wpisanym do biur informacji gospodarczych, jak BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów czy ERIF SA.

Firmy pożyczkowe nie są zobowiązane, w przeciwieństwie do banków działających w Polsce, do sprawdzania w bazach BIK-u każdego klienta starającego się o pożyczkę. Mogą to zrobić, ale tylko na zasadzie wzajemnych umów o współpracę. Firmy bardziej liberalnie podchodzą też do ewentualnych opóźnień w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań, dlatego mogą udzielić pożyczki mimo nieterminowości wnioskującego.

Jak wziąć szybką pożyczkę na działalność firmy z Saverium?

Korzystając z platformy Saverium, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny i wskazać wysokość pożądanej pożyczki, okres kredytowania, jak i cel kredytowania – w tym wypadku będzie to na przykład zapłata za rachunki, żeby znaleźć satysfakcjonującą ofertę. Saverium przeanalizuje wniosek przedsiębiorcy o pożyczkę dla firm bez BIK-u i przekaże ją do swoich partnerów – firm pożyczkowych, banków i osób, które są skłonne do udzielenia prywatnych pożyczek. Jeden wniosek pozwala na wszechstronne ubieganie się o pożądaną kwotę.

Saverium, po zweryfikowaniu klienta, przedstawi mu kilka najbardziej atrakcyjnych propozycji na pożyczkę dla firm online, a jeśli wnioskujący zdecyduje się na jakąś ofertę, złoży o nią wniosek.

Pożyczka online z Saverium – rozwiń swoją firmę

Dzięki pozyskaniu pożyczki online z Saverium możesz otrzymać pieniądze nie tylko na bieżące potrzeby związane z działalnością firmową, czyli innymi słowy środki obrotowe, ale też pieniądze na zaplanowane inwestycje. Możesz pozyskać pożyczkę na start, dzięki której zrealizujesz marzenia o własnej działalności gospodarczej, ale i postarać się o pożyczkę na raty w większej kwocie, która pozwoli Ci rozwinąć działalność czy wejść na inne rynki. Wystarczy spełnić podstawowe warunki, jakie stawiają pożyczkobiorcom pozabankowe instytucje pożyczkowe.

Szybka pożyczka dla firm – podsumowanie

Zastanawiasz się, która pożyczka dla firm online będzie dla ciebie najkorzystniejsza? Nie musisz sprawdzać po kolei poszczególnych ofert pożyczkowych, aby się tego dowiedzieć. Za pośrednictwem Saverium szybko uzyskasz taką informację i dostaniesz zindywidualizowane oferty pożyczek dla przedsiębiorców. Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję, upewnij się, ile wynoszą całkowite koszty kredytowania oraz RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, ponieważ od tych wartości zależy, ile będziesz płacić za swoje zobowiązanie.

Z Saverium, uzyskasz w łatwy sposób pożyczkę na 5000, 10 000, 20 000 czy 50 000 zł. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę pożyczki. Wypełnij wniosek i natychmiast otrzymaj atrakcyjne oferty pożyczki!

Powiązane artykuły