Kredyt po 1 miesiącu pracy - czy otrzymasz kredyt? | Saverium

Kredyt po 1 miesiącu pracy - minimalny okres zatrudnienia do kredytu

Każdy bank wymaga, aby potencjalny kredytobiorca posiadał źródło dochodu. Finansowanie udzielane jest osobom, które zatrudnione zostały w ramach umowy o pracę na czas określony bądź nieokreślony. Często pojawia się pytanie, czy dostanę kredyt po 1 miesiącu pracy? A może zostanie on udzielony bez względu na długość okresu zatrudnienia? Oto warunki, jakie należy spełnić, chcąc ubiegać się o kredyt lub o pożyczkę pozabankową.

Kredyt po 1 miesiącu pracy - minimalny okres zatrudnienia do kredytu

Kredyt, a forma zatrudnienia

Obecnie współpracę można podejmować na różnych warunkach - choć najczęściej nawiązywana jest z pracownikiem umowa o pracę, to niektórzy preferują umowy cywilnoprawne, takie jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Tymczasem banki o wiele lepiej oceniają klientów, którzy pozostają w stosunku pracy. Zgodnie z prawem, umowę o pracę można nawiązać na okres próbny, na czas określony bądź nieokreślony. Zazwyczaj na początek pracownik otrzymuje umowę na czas określony, który może wynosić nawet 33 miesiące. Minimalny okres zatrudnienia do kredytu jest jednak zupełnie inny, dzięki czemu nawet osoby, które posiadają umowę terminową, mogą ubiegać się o finansowanie. Czy umowa o pracę wystarcza do wzięcia kredytu? Warto mieć na uwadze, że sama umowa bądź czas jej obowiązywania nie są jedynymi czynnikami, jakie bank bierze pod uwagę, oceniając zdolność kredytową klientów. Ważna jest też między innymi wysokość osiąganych dochodów.

Jak długo umowa o pracę do kredytu?

Banki we własnym zakresie regulują, kto może otrzymać kredyt gotówkowy i na jakich warunkach. Zazwyczaj wymagają, aby pracownik był zatrudniony u konkretnego pracodawcy przynajmniej przez miesiąc, zanim zdecyduje się złożyć wniosek o kredyt konsumpcyjny. Co istotne, niektóre banki znacznie wydłużyły minimalny okres zatrudnienia - finansowanie może otrzymać pracownik, którzy posiada stosowną umowę od minimum 3 miesięcy do nawet pół roku. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż umowa o pracę dotyczy jednego pracodawcy. W praktyce oznacza to, że poszczególne umowy nie łączą się ze sobą, jeśli były nawiązywane z innym pracodawcą. Przykładowo, jeśli zarwaliśmy stosunek pracy 31 marca, a nowy nawiązaliśmy 1 kwietnia, to okres zatrudnienia bank będzie liczył dopiero od kwietnia. Ile miesięcy umowa o pracę, a kredyt gotówkowy, jest natomiast kwestią umowną, którą każdy bank określa we własnym zakresie.

Okres zatrudnienia, a kredyt - przypadki szczególne

Banki podają, jakie warunki muszą spełnić osoby, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę. Tymczasem bardzo często umowa zawarta pomiędzy stronami ma charakter umowy cywilnoprawnej. W takim przypadku można uzyskać kredyt, jednak - tak jak w przypadku umowy o pracę - wymagany jest minimalny okres zatrudnienia. Podobnie jest w przypadku, gdy pracownik zawrze umowę z innym przedsiębiorstwem, który należy do tego samego pracodawcy. Okres zatrudnienia jest wtedy liczony od nowa, nawet jeśli pracownik wykonuje takie same bądź podobne obowiązki. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku, gdy pracownik zatrudniony jest przez pośredników, na przykład przez agencję pracy. W przypadku kredytu nie ma znaczenia podmiot zatrudniający, lecz ważny jest sam charakter umowy.

Pożyczka, a minimalny okres zatrudnienia

W niektórych sytuacjach potrzebujemy pozyskać pieniądze w krótkim okresie czasu, jednak bank nie udzieli nam kredytu, ze względu na zbyt krótki okres zatrudnienia. W takich przypadkach ratunkiem jest pożyczka na raty, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe, czyli wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Pożyczka przez internet na konto udzielana jest na prostych zasadach - wystarczy złożyć wniosek, aby pieniądze w kilka chwil znalazły się na rachunku osobistym. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów, zatem pożyczka na dowód jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie spełniają wymagania banków, jakim jest minimalny okres zatrudnienia u jednego pracodawcy. Pożyczka chwilówka to także sposób na pozyskanie finansowania dla tych, którzy zatrudnieni są w ramach umowy cywilnoprawnej - zlecenia bądź o dzieło.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły