Ile się czeka na kredyt gotówkowy? | Saverium

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Do niedawna zaciągnięcie kredytu większości z nas kojarzyło się przede wszystkim z maksimum formalności i wyjątkowo długim czasem oczekiwania. Niemniej jednak większość banków i innych instytucji oferujących szybkie pożyczki online postanowiła nieco wyjść z ukłonem w stronę klientów i znacznie uprościła proces aplikowania o wsparcie finansowe. Wraz ze zmianą procedur, zmianie uległ także czas oczekiwania na decyzję i finalne przyznanie środków. Wobec tego, ile obecnie wynosi czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Ile się czeka na decyzję o kredycie?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel dla wielu z nas jest sposobem na szybką i skuteczną poprawę naszej sytuacji finansowej. Niemniej jednak, formalności oraz czas oczekiwania na wypłatę dodatkowych środków, były dla niektórych z nas nie do zaakceptowania. Na szczęście od pewnego okresu, banki i instytucje pożyczkowe postanowiły ograniczyć formalności przy kredycie gotówkowym do niezbędnego minimum, a to z kolei znacznie skróciło czas oczekiwania na decyzję. Warto jednak zauważyć, że istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wydłużenia, lub wręcz przeciwnie, skrócenia czasu oczekiwania na decyzję kredytową. Teoretycznie można powiedzieć, że w pewnych przypadkach decyzję o kredycie można otrzymać jeszcze tego samego dnia, zaś inni kredytobiorcy, będą musieli na nią poczekać nawet do kilku dni.

Sprawdź:Kto może otrzymać kredyt gotówkowy

Co ma wpływ na czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Wspomniane już zostało, że na czas oczekiwania na decyzję kredytową ma wpływ wiele czynników. Nie wszystkie z nich tak naprawdę leżą po stronie kredytobiorcy. Największe znaczenie będzie miało bowiem podejście banku i okres, w którym gwarantuje on analizę wniosku kredytowego. Niemniej jednak czas oczekiwania na kredyt gotówkowy jest zależny od:

  • wysokości zobowiązania - w przypadku kredytów gotówkowych, które opiewają na niewielkie kwoty, można spodziewać się tego, że decyzja kredytowa zostanie podjęta jeszcze tego samego dnia. W przypadku zobowiązań na wyższe kwoty, analogicznie trzeba będzie poczekać nieco dłużej.
  • wartości kredytowej wnioskującego - banki i inne instytucje pożyczkowe chętnie korzystają z tzw. scoringu. Jest to wskaźnik od 1 do 100, który określa wartość kredytową osoby wnioskującej. Analogicznie im wskaźnik ten jest wyższy, tym lepiej dla przyszłego kredytobiorcy i co najważniejsze, będzie on mógł oczekiwać szybszego przyznania kredytu gotówkowego.
  • banku w którym zaciągany jest kredyt - to dość nieoczywisty czynnik, który jednak ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim warto zauważyć, że jeśli wnioskujemy o kredyt w tym samym banku co w przeszłości, wówczas o wiele mniej czasu zajmie zbadanie profilu kredytobiorcy i ocena jego zdolności kredytowej. W efekcie można liczyć na znacznie szybsze rozpatrzenie wniosku.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy przez Internet?

Podkreślone zostało na początku, że obecnie banki znacznie uprościły procedury i sposoby, w jaki można starać się o kredyt gotówkowy na oświadczenie online. Jednym z udogodnień dla przyszłych kredytobiorców jest bez wątpienia możliwość złożenia wniosku całkowicie przez internet. Wówczas nie muszą się oni samodzielnie fatygować do placówki bankowej i wypełniać szeregu formalności. Złożenie wniosku kredytowego online jest szybsze i łatwiejsze tak naprawdę dla obu stron. Niemniej jednak wiele w tym momencie zależy również od wysokości kredytu. Niewielkie kwoty można otrzymać jeszcze tego samego dnia. Z kolei przy większych zobowiązaniach, być może konieczny będzie kontakt telefoniczny z konsultantem, a także ustalenie pewnych szczegółów. Wówczas można liczyć się z tym, że konieczne będzie dokładniejsze przeanalizowanie wniosku, co z kolei może potrwać kilkanaście godzin do maksymalnie kilku dni roboczych. Jeszcze więcej czasu może trwać udzielenie kredytu gotówkowego na raty, gdy interesuje nas kwota kredytu 100 000 zł i więcej.

Pozytywna decyzja kredytowa - ile się czeka na wypłatę pieniędzy?

Jeśli udało się nam uzyskać pozytywną decyzję kredytową, to większość z nas nie może z pewnością doczekać się dodatkowych środków. Ile więc czasu musi upłynąć pomiędzy pozytywną decyzją kredytową a finalnym przyznaniem nam dodatkowych środków na konto? Znów można powiedzieć, że wszystko zależy od tego, jaka kwota została nam przyznana. W przypadku niewielkich zobowiązań środki można zauważyć na swoim koncie bankowym niekiedy w kilka godzin do maksimum 2 dni roboczych. W przypadku kredytów gotówkowych opiewających na znacznie większe kwoty, czas ten może się wydłużyć do około 3-5 dni, jak deklaruje większość banków. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że chodzi tu tylko i wyłącznie o dni robocze, czyli o okres, w którym banki pracują i obsługują swoich klientów.

Przeczytaj więcej na temat kredytów:

Powiązane artykuły