Kredyt gotówkowy na dowód bez umowy o pracę

Kredyt gotówkowy na dowód bez umowy o pracę

Umowa o pracę stanowi dobre zabezpieczenie spłaty kredyt, zwłaszcza jeśli zawarta jest na czas nieokreślony. Dlatego też banki preferują klientów, którzy mogą przedstawić właśnie tego typu kontrakt. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie mogą starać się o kredyt gotówkowy. Na jakich zasadach udzielany jest kredyt bez umowy o pracę?

Kredyt gotówkowy na dowód bez umowy o pracę

Źródła dochodu honorowane przez banki

Mówi się, że idealnym kredytobiorcą jest osoba, która posiada umowę o pracę na czas nieokreślony. Nie jest to jednak do końca prawda, bowiem o finansowanie mogą także ubiegać się osoby, posiadające inne źródła dochodu. Kredyt bez stałej umowy o pracę, czyli z umową na czas określony, zazwyczaj można otrzymać, jeśli okres kredytowania zakończy się przed wygaśnięciem kontraktu. Banki honorują również umowy cywilnoprawne, w tym przede wszystkim umowy zlecenia. Ważna jest tutaj ich ciągłość - przerwy w zatrudnieniu nie mogą wynosić więcej, niż miesiąc czy dwa.

Kredyt konsumencki mogą też uzyskać osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Przychody z działalności zastępują te, które otrzymywane są w ramach stosunku pracy. Banki nie honorują natomiast dochodów, uzyskiwanych na przykład w ramach świadczeń socjalnych czy stypendiów. Często bowiem mają one charakter czasowy, a ich przyznanie uzależnione jest od wielu czynników. Nie mogą zatem starać się o kredyt osoby bezrobotne czy utrzymujące się wyłącznie z zasiłków. Warto mieć na uwadze, że rodzaj umowy czy też źródła dochodu nie jest jedynym czynnikiem, wpływającym na ocenę zdolności kredytowej. Banki biorą pod uwagę również wysokość dochodów oraz średnie, miesięczne wydatki gospodarstwa domowego.

Kredyt bez umowy o pracę - na jakich warunkach?

Źródło dochodu odgrywa bardzo ważną, choć niejedyną rolę w ocenie zdolności kredytowej. W rzeczywistości, im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa na otrzymanie kredytu. Ponadto, im wyższe zarobki posiadamy, o tym większą kwotę kredytu możemy wnioskować. Najczęściej kredyt gotówkowy bez umowy o pracę przyznawany jest na niższe sumy. Przykładowo, kredyt 10 tys. może otrzymać osoba, która przedstawi bankowi umowę zlecenie, natomiast o kredyt 50 tys. można wnioskować zwykle wtedy, gdy posiada się umowę o pracę, przynajmniej na czas określony.

Co istotne, w przypadku przedstawienia umowy innej, niż o pracę, bank może dodatkowo zalecić wykupienie ubezpieczenia kredytu. Stanowi ono dobre zabezpieczenie dla banku na wypadek, gdyby klient utracił źródło dochodu. Tymczasem kredyt gotówkowy dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, może opiewać na różne kwoty. Wiele zależy tutaj od wysokości osiąganych przychodów, a także ponoszonych przez kredytobiorcę kosztów. Warto pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy odnotowują straty, nie mogą liczyć na uzyskanie finansowania.

Kredyt na oświadczenie - jak go uzyskać?

Coraz większą popularnością cieszy się kredyt bez umowy o pracę na oświadczenie, jednak należy podkreślić, iż znajduje się on w ofercie banków, skierowanej do stałych klientów. Muszą oni posiadać konto osobiste, na które otrzymują regularne wpływy. Banki, za pomocą kont osobistych, mogą też sprawdzać średnie, miesięczne wydatki danej osoby oraz saldo, jakie pozostaje na rachunku na koniec miesiąca.

Wtedy też oceniają, czy klient będzie w stanie spłacić kredyt gotówkowy z osiąganych dochodów. Co istotne, te nie muszą pochodzić z umowy o pracę - honorowane są również umowy cywilnoprawne, a nawet emerytura. Oczywiście, klient może też prowadzić własną działalność gospodarczą. Tego typu kredyt bez zaświadczeń można zaciągnąć online, za pośrednictwem bankowości internetowej. Należy pamiętać, że w trakcie składania wniosku, będzie trzeba złożyć stosowne oświadczenie o tym, że posiada się stałe dochody. Czasami wymagane jest też podanie źródła dochodu, stąd też nazwa - kredyt na oświadczenie.

Kredyt bez umowy o pracę - o czym warto pamiętać?

Wielu potencjalnych kredytobiorców zadaje sobie pytanie, czy dostanę kredyt bez umowy o pracę? Odpowiedź w tym przypadku nie jest jednoznaczna, choć sam fakt posiadania innego typu kontraktu nie przekreśla możliwości pozyskania finansowania. Bardzo ważna jest również wysokość miesięcznych dochodów. Przykładowo, większe szanse na uzyskanie kredytu ma osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenie, której miesięczne dochody oscylują w okolicach średniej pensji krajowej, niż osoba, zatrudniona na podstawie umowy o pracę na część etatu, której dochody nie przekraczają połowy minimalnego wynagrodzenia.

Typ umowy, a zatem i źródło dochodów są więc tylko jednym z czynników decydującym, czy środki pieniężne zostaną przyznane. Należy mieć na uwadze, że każdy bank przygotowuje dla swoich klientów inne oferty. Niektóre instytucje wykluczają finansowanie osób, zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło, inne natomiast umożliwiają pozyskanie gotówki także emerytom czy rencistom. Przed zaciągnięciem zobowiązania, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy online. Dzięki niemu w krótkim czasie obliczymy wysokość raty kredytu czy zsumujemy koszty, jakie związane są z pozyskaniem finansowania.

Kredyt a pożyczka bez umowy o pracę

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę, kredyt gotówkowy bez stałego dochodu czy kredyt na oświadczenie to oferty, które dla swoich klientów przygotowały nie banki, lecz firmy pożyczkowe. W rzeczywistości mowa tutaj o możliwości zaciągnięcia pożyczki pozabankowej, a nie kredytu, choć pojęcia te w języku potocznym używane są zamiennie. Warto jednak mieć świadomość, że kredyt a pożyczka to innego rodzaju instrumenty finansowe. Kredyt udzielany jest wyłącznie przez bank, podczas gdy pożyczka może być udzielona przez właściwie każdą osobę. Firmy pożyczkowe nie oceniają zdolności kredytowej klientów, zatem nie wymagają one przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, w tym umowy o pracę. Finansowanie przyznawane jest właściwie każdemu, kto posiada dobrą historię kredytową. Aby je pozyskać, należy posiadać dowód osobisty, z którego dane są niezbędne do wypełnienia wniosku i zidentyfikowania klienta.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły