Kredyt 100 tyś złotych na dowolny cel – najlepsze oferty

Kredyt 100 tys. złotych - najlepsze oferty pożyczek gotówkowych

Kredyt na 100 tysięcy złotych to spory zastrzyk gotówki, który możemy otrzymać od banku. Aby go otrzymać, należy spełniać określone warunki związane z historią kredytową. Jednak bardzo ważne jest to, że otrzymane pieniądze można przeznaczyć na każdy dowolnie wybrany przez nas cel. Jakie dokładnie warunku trzeba spełniać, aby otrzymać taki kredyt gotówkowy? Sprawdź!

Kredyt 100 tys. złotych - najlepsze oferty pożyczek gotówkowych

Kredyt 100 tysięcy złotych na dowolny cel

W przypadku zainteresowania kredytem na 100 tyś złotych powinniśmy przede wszystkim dokonać wyboru instytucji, z której chcemy skorzystać. Zazwyczaj pierwszym wyborem są banki, ponieważ pożyczka od ręki przez Internet w takiej kwocie rzadko jest udzielana przez parabanki, szczególnie nowym klientom.

Oczywiście przed wyborem najlepszej oferty zwracajmy uwagę przede wszystkim na wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Oferta banków jest zróżnicowana, z pomocą kalkulatorów kredytowych i porównywarek można więc z łatwością znaleźć tę, która najbardziej nam odpowiada.

Kredyt na 100 tysięcy złotych jest zobowiązaniem długoterminowym. Tego typu środki nie są zazwyczaj pożyczane na krótki okres. Wielu klientów jednak zastanawia się, czy istnieje górna granica trwania umowy kredytowej na taką kwotę. Otóż tak. W przypadku tego typu zobowiązań okres kredytowania nie może być dłuższy niż sto dwadzieścia miesięcy, czyli dziesięć lat.

Przed podpisaniem umowy dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie kilku istotnych kwestii. Przy kredycie gotówkowym o takiej wysokości warto podpisać umowę, w której dopuszczalna jest opcja tak zwanych wakacji kredytowych, czyli kilkumiesięcznej przerwy w spłacaniu rat. Zaletą będzie także możliwość nadpłacania kredytu lub jego wcześniejszej spłaty w całości.

Kredyt 100 tys. zł - jakie warunki trzeba spełniać?

Kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych to stosunkowo duże zobowiązanie, dlatego nie jest ono przyznawane od ręki. Pożyczki pozabankowe online w takiej kwocie są raczej rzadko spotykane, dlatego najczęściej korzysta się z oferty banków. A te bardzo dokładnie weryfikują zdolność kredytową.

Wielu potencjalnych kredytobiorców zastanawia się jakie warunki musi spełnić, aby otrzymać kredyt na 100 tyś złotych. Najważniejszą kwestią jest historia kredytowa, czyli, krótko mówiąc, podsumowanie tego jak regularnie do tej spłacaliśmy swoje zobowiązania. Wszelkie niespłacone chwilówki, czy opóźnienia w regulowaniu rat działają niestety na nasza niekorzyść. Jeżeli do tej pory wszystkie kredyty i pożyczki spłacane były regularnie a nasza punktacja w biurach informacji gospodarczej jest odpowiednia, szansa na otrzymanie takiego kredytu wzrasta.

Ponadto na zdolność kredytową składają się takie kwestie jak:

  • wysokość dochodów
  • regularność wpływających na konto środków
  • wydatki
  • liczba osób w naszym gospodarstwie domowym
  • rodzaj wykonywanego zawodu
  • typ umowy z pracodawcą
  • długość pracy w jednym miejscu
  • wykształcenie
  • obywatelstwo

Nie obędzie się także bez konieczności dostarczenia do banku zaświadczenia o dochodach, które wystawia pracodawca. Niestety, kredyt na 100 tyś bez zaświadczeń jest obecnie praktycznie niemożliwy do dostania.

Dla wielu osób oczywiste jest to, że na zdolność kredytową najbardziej wpływa wysokość zarobków. Tymczasem nie jest to wcale takie oczywiste. Wysokość zarobków to tylko jedna zmienna, która nie ma znaczenia bez dwóch kolejnych – naszych wydatków oraz regularności wynagrodzenia.

Nawet bardzo wysokie zarobki freelancera, który żyje od jednego zlecenia do drugiego, przez instytucję finansową mogą zostać ocenione gorzej niż dużo mniejsza, ale regularna pensja urzędnika na pewnym państwowym stanowisku. Nie bez znaczenia jest także to ile i na co wydajemy. Duże zarobki, które bardzo szybko się rozchodzą nie będą dla banku szczególnie zachęcające.

Kredyt 100 000 zł - jaka rata?

Wysokość raty to kolejne bardzo istotne kryterium, na które zwracamy uwagę podczas zaciągania tak wysokiego kredytu gotówkowego. Jest ona zależna od wielu kwestii, między innymi RRSO, ale przede wszystkim od tego na jakie okres kredytowania się decydujemy.

Aby sprawdzić jaka rata przypadnie nam do spłacenia najlepiej podzielić całkowitą wysokość kredytu przez ilość rat, które będziemy mieli do uregulowania. Takie proste działanie jest oczywiście adekwatne w momencie, kiedy raty są równe. Prostym sposobem na sprawdzenie ich wielkości jest skorzystanie z kalkulatora kredytowego.

Kredyt 100 tys. na 5 lat

Pięć lat to stosunkowo krótki okres kredytowania przy zobowiązaniu na tak dużą kwotę. W przeliczeniu jest to 60 rat. Zobowiązują się do niego przede wszystkim osoby, które chcą jak najszybciej spłacić swoje zadłużenie. Rata w takim przypadku będzie wyższa niż przy kredycie udzielonym na dziesięć lat. Jej dokładną wysokość można sprawdzić konsultując się z wybraną przez nas instytucją bankową, lub korzystając z prostego i szybkiego kalkulatora kredytów gotówkowych.

Kredyt 100 tys. na 10 lat

Dziesięć lat to najdłuższy możliwy okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego na 100 tys złotych. W przeliczeniu wynosi dokładnie 120 rat. Taki okres kredytowania bardzo często wybierany jest przez osoby, którym zależy na tym, aby miesięczna rata była jak najmniejsza.

Kredyt 100 tys. na 15 lat

Kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych niestety nie może być udzielony na okres 15 lat. Najwyższa przewidywana przez prawo bankowe długość kredytowania to 10 lat. Niektórzy klienci zastanawiają się, czy taka kwota może być nam udzielona w formie pożyczki online na raty. W Saverium masz możliwość złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt w kwocie od 100 do 200 000 zł z okresem kredytowania od miesiąca do 120 miesięcy.

Kredyt 100 000 zł - podsumowanie

Kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych raczej nie zostanie nam wypłacony jako pożyczka przez Internet na konto. To poważne zobowiązanie bankowe, które wymaga dokładnego przeanalizowania historii kredytowej oraz dostarczenia zaświadczenia o wysokości zarobków, wystawionego przez pracodawcę.

Wielu Polaków decyduje się na zaciągnięcie tego typu zobowiązania ze względu na to, że środki z niego można przeznaczyć na dowolny cel. Oferta banków jest bardzo zróżnicowana a korzystając z porównywarek oraz kalkulatorów kredytowych można bardzo szybko wybrać dokładnie taką opcję, jaka najbardziej nam odpowiada.

Warto jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy w wysokości stu tysięcy złotych może być udzielony wyłącznie na okres do dziesięciu lat, co daje najwyżej sto dwadzieścia miesięcznych rat.

Pojedyncza rata przy takim zobowiązaniu zazwyczaj przekracza kwotę tysiąca złotych, dlatego może być poważnym obciążeniem dla gospodarstwa domowego. Kredyt na 100 tyś złotych warto więc brać rozsądnie a decyzję tę dobrze przemyśleć. Historię kredytową, nawet złą można poprawić na wiele sposobów, jednak warto pamiętać, że jeżeli bank ma wątpliwości, czy udzielić nam tak wysokiego kredytu, to działa on nie tylko w swoim, ale także w naszym interesie. Należy również pamiętać, że niezależnie od tego czy ubiegamy się pożyczkę online czy kredyt bankowy, powinniśmy to robić tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami i prowizjami. Sprawdź zasady odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy, a jeżeli jesteś zainteresowany pożyczką na dowód osobisty lub kredytem – złóż wniosek za pośrednictwem Saverium, a my przedstawimy Ci korzystne oferty.

Powiązane artykuły