Kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy | Saverium

Kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy

Zabezpieczeniem spłaty kredytu są regularne dochody w odpowiedniej wysokości. Można je uzyskiwać z różnych źródeł, na przykład z pracy zarobkowej. O ile jednak pracując w Polsce i zarabiając w złotówkach nie mamy większego problemu z pozyskaniem finansowania, o tyle może się on pojawić, gdy zarabiamy w innej walucie. Jak wziąć kredyt w Polsce, pracując za granicą?

Kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy

Kredyt gotówkowy, a rodzaj dochodów

Udzielenie kredytu gotówkowego warunkowane jest posiadaniem przez klienta zdolności kredytowej. Obecnie nie funkcjonuje coś takiego, jak kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej, bowiem ta sprawdzana jest przez banki w każdym przypadku. Na jej ocenę wpływają między innymi źródło dochodów oraz ich wysokość. Za stosunkowo pewne źródła banki uznają:

  • umowę o pracę,
  • umowę zlecenie,
  • dochody z własnej działalności gospodarczej.

Problemu z pozyskaniem finansowania, przy spełnieniu pozostałym warunków, zwykle nie mają osoby, które zarabiają w złotówkach. Tymczasem pozostaje pytanie, kto może otrzymać kredyt i czy w ogóle jest to możliwe przy zagranicznych dochodach? Trudno na to pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, bowiem niektóre banki honorują dochody w obcej walucie, inne nie. Klienci muszą także spełnić inne wymagania, aby móc pozyskać finansowanie.

Kredyt na zagraniczne dochody - jak przebiega ocena zdolności kredytowej?

Chcąc uzyskać kredyt na zagraniczne dochody, nie wystarczy ich udokumentować. Trzeba także przedstawić źródło dochodów - podobnie jak w przypadku osób zarabiających w złotówkach, banki honorują wyłącznie pewne źródła, takie jak na przykład umowa o pracę. Częstym wymogiem jest przekazywanie wynagrodzenia na konto, które założone zostało w polskim banku. Kredyt gotówkowy na dowolny cel mogą otrzymać wyłącznie osoby:

  • posiadające polskie obywatelstwo,
  • legitymujące się ważnym dowodem osobistym,
  • posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

O finansowanie mogą więc starać się osoby, które pracują dla zagranicznej firmy, lecz zamieszkują w Polsce. Bank nie udzieli natomiast kredytu osobie, która przebywa w Polsce jedynie czasowo, nie będąc jednocześnie obywatelem naszego kraju. Niemniej jednak pytanie, czy dostanę kredyt, pracując za granicą, nadal pozostaje otwarte. Niektóre banki honorują zagraniczne dochody, jednak przeliczają je na złotówki. Inne natomiast nie udzielają kredytu osobom, zarabiającym w walucie obcej. Warto mieć przy tym świadomość, że banki nie honorują dochodów z zagranicy, które uzyskiwane są na podstawie przyznanych świadczeń socjalnych czy zasiłków.

Alternatywne rozwiązania dla kredytu bankowego

Osoby zarabiające w walucie obcej powinny mieć świadomość, że ich możliwości ubiegania się o kredyt w Polsce są nieco ograniczone. Dotyczy to w szczególności kredytów hipotecznych, które zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego powinny być przyznawane w walucie, w której kredytobiorca uzyskuje dochody. Niemniej jednak przy dochodach z zagranicy mogą pojawić się też problemy z kredytem gotówkowym. W takim przypadku z pomocą przychodzi pożyczka pozabankowa, która dostępna jest także dla osób bez zdolności kredytowej. Pożyczka ratalna online może być zabezpieczona dochodami w innej walucie - firmy pożyczkowe nie sprawdzają, ile zarabia klient oraz jakie jest źródło uzyskiwanych dochodów. Ważne, aby pożyczkobiorca posiadał dobrą historię kredytową - jego nazwisko nie może więc figurować w bazach dłużników.

Kredyt na dochody z zagranicy - o czym warto pamiętać?

Kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy przyznawany jest na dowolny cel, spłaca się go natomiast w miesięcznych ratach. Procedura kredytowania wygląda tak samo, jak w przypadku klientów, którzy uzyskują dochody w złotówkach. Problem może pojawić się w kontekście samego przyznania finansowania, a więc oceny zdolności kredytowej. Alternatywnym rozwiązaniem dla osób z dochodami z zagranicy jest pożyczka na oświadczenie online, przyznawana przez instytucje pozabankowe. Dzięki niemu można pozyskać finansowanie w stosunkowo krótkim czasie, z pominięciem procedury oceny zdolności kredytowej.

Przeczytaj więcej o kredytach gotówkowych:

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły