Kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej | Saverium

Kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej

Banki udzielają kredytów klientom, którzy w ich ocenie są w stanie spłacić zobowiązanie w określonym terminie. Zanim pieniądze zostaną przekazane kredytobiorcy, następuje proces oceny zdolności kredytowej. Tymczasem potencjalny klienci często zadają sobie pytanie, czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej, a jeśli tak, to na jakich warunkach?

Kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej

Czym jest zdolność kredytowa?

Na początek warto wyjaśnić, czy w ogóle jest zdolność kredytowa i dlaczego jest ona kluczowa dla banków. Otóż przez pojęcie zdolności kredytowej rozumie się zdolność do spłaty zobowiązania w określonym w umowie terminie. Innymi słowy, bank sprawdza, że z własnych dochodów klient będzie w stanie spłacić kredyt w odpowiednim czasie. Oczywiście, kredytowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza w przypadku zobowiązań długoterminowych. Klient może bowiem utracić możliwość zarobkowania na skutek choroby czy wypadku przy pracy.

Niemniej jednak banki sprawdzają, czy na dzień dzisiejszy klient jest zdolny zaciągnąć zobowiązania, a następnie sumiennie je spłacać. Do oceny zdolności kredytowej bierze się pod uwagę przede wszystkim wysokość miesięcznych dochodów oraz ich źródło. Banki preferują osoby zatrudnione w ramach umowy o pracy bądź prowadzące własną działalność gospodarczą, jednak nie ma przeciwwskazań do tego, aby w niektórych przypadkach kredyt uzyskały również osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej. Na ocenę zdolności kredytowej mają też wpływ takie aspekty, jak:

  • ilość osób, pozostająca na utrzymaniu kredytobiorcy,
  • wiek kredytobiorcy,
  • miejsce zamieszkania,
  • stan cywilny.

Potencjalni klienci banków często zadają sobie pytanie, gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej, jednak należy pamiętać, że banki nie są skore udzielać kredytów osobom, których zdolność do spłaty zobowiązania budzi wątpliwości.

Kiedy bank nie udzieli klientowi kredytu?

Banki stawiają swoim potencjalnym klientom surowe wymagania, od których spełnienia zależy akceptacja bądź odrzucenie wniosku kredytowego. Klienci muszą przede wszystkim posiadać zdolność kredytową, choć należy mieć świadomość, że inaczej jest ona liczona w przypadku kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego czy hipotecznego. Kredyt bez zdolności kredytowej online nie jest więc możliwy do uzyskania. Ponadto, banki wymagają, aby potencjalny klient miał dobrą historię kredytową. Oznacza to, że jego nazwisko nie może figurować w bazach dłużników, a więc nie może on posiadać niespłaconych w terminie zobowiązań. Banki nie udzielają kredytów klientom, którzy posiadają niepewne źródła dochodu, takie jak na przykład świadczenia socjalne, które mają charakter warunkowy i zwykle jedynie czasowy. Istotnym aspektem jest także posiadanie innych zobowiązań finansowych w tym samym czasie - ze swoich dochodów klient musi bowiem spłacać wszelkie raty, które na nim ciążą.

Kredyt gotówkowy bez badania zdolności kredytowej - czy można go uzyskać?

Czasami w ofercie banków pojawia się kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej, co budzi zainteresowanie osób, nieposiadających dużej zdolności kredytowej. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że jest to oferta skierowana wyłącznie do stałych klientów banku, której nazwa może być myląca. Chodzi bowiem o badanie zdolności kredytowej w tradycyjny sposób, gdy klient dostarcza bankowi niezbędną dokumentację. Rzeczywiście, w takim przypadku banki nie wymagają dodatkowych dokumentów, gdyż ocena zdolności kredytowej odbywa się na podstawie wpływów i wypływów z konta. Obserwowane są ruchy na rachunku bieżącym, a także salda, pozostające na koniec miesiąca. Na tej podstawie banki oceniają zdolność kredytową klientów, którzy już korzystają z ich usług. Pomimo tego, klient musi złożyć oświadczenie, w którym przyzna, iż posiada źródło dochodu. W przeciwnym razie uzyskanie kredytu nie będzie możliwe. Warto pamiętać, że tego typu kredyt nie jest przeznaczony dla osób, które zdolności kredytowej nie posiadają, a dla tych, którzy dzięki długofalowej współpracy z bankiem mogą liczyć na uproszczoną procedurę kredytowania. Nie jest to kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej czy dla osób, które nie posiadają stałego źródła dochodu.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, gotówkowy czy hipoteczny nie jest możliwy do uzyskania. Klienci powinni więc skupić się na tym, jak poprawić swoją zdolność kredytową, bowiem zawsze stanowi ona przedmiot zainteresowania banku. Istnieje kilka sposobów na poprawę zdolności kredytowej. Bardzo istotna jest wysokość dochodów, zatem w przypadku niskiego wynagrodzenia, warto zmienić pracę na lepiej płatną. Można również postarać się uzyskać umowę o pracę w miejscu umowy cywilnoprawnej, która dla banków stanowi znacznie lepsze zabezpieczenie. Doskonałym rozwiązaniem jest też zbudowanie własnej historii kredytowej, zwłaszcza w przypadku osób, które wnioskują o pierwszy kredyt. Banki nie udzielają finansowania na wysoką kwotę osobom, które nie posiadają historii kredytowej. Czasami wystarczający okazuje się zakup towaru na raty, co w rzeczywistości nosi znamiona kredytu.

Pożyczka bez zdolności kredytowej - co warto o niej wiedzieć?

Alternatywą dla kredytu może być pożyczka bez zdolności kredytowej. Jest ona udzielana nie przez banki, a wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Wnioskując o nią, klient nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń, gdyż firmy pożyczkowe nie oceniają zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Ważna jest jedynie dobra historia kredytowa, lecz wysokość zarobków czy źródło dochodu nie mają większego znaczenia. Klient powinien jednak we własnym zakresie ocenić, czy będzie w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie w ustalonym w umowie terminie. Spłata pożyczki najczęściej odbywa się w miesięcznych ratach, podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego. Warto mieć na uwadze, że pożyczki bez zdolności kredytowej znajdują się jedynie w ofercie firm pożyczkowych - tego typu produktów finansowych nie oferują banki, szczególnie jeśli chodzi o klientów, którzy wcześnie nie korzystali z ich usług.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły