Największy kredyt gotówkowy - na jaką kwotę wziąć? | Saverium

Największy kredyt gotówkowy - jaki można wziąć?

Kredyt gotówkowy zwykle kojarzy się ze zobowiązaniem, opiewającym na stosunkowo niską kwotę. Tymczasem okazuje się, że niektóre banki udzielają kredytów na bardzo wysokie sumy, wynoszące nawet kilkaset tysięcy złotych. Jaki można wziąć największy kredyt gotówkowy i na jakich warunkach?

Największy kredyt gotówkowy - jaki można wziąć?

Wysoki, a więc na jaką kwotę?

Słowo "wysoki" może nabierać różnych znaczeń, zwłaszcza mając na uwadze rozpiętość kwot, na jakie dziś mogą zostać udzielone kredyty gotówkowe. W bankowości przyjmuje się, że o zobowiązaniu na wysoką kwotę możemy mówić wtedy, gdy przekracza ona 50 tysięcy złotych. W rzeczywistości można więc powiedzieć, że kredyt 50 tys. będzie już oceniony jako wysokogotówkowy. Tymczasem obecnie banki udzielają finansowania na dużo wyższe kwoty - kredyt 80 tys. nikogo już nie widzi, jednakkredyt 200 tys. może wzbudzać swego rodzaju sensację. Warto mieć przy tym na uwadze, że obecnie kwoty kredytów hipotecznych sięgają niemal miliona złotych, zatem kredyt gotówkowy na kilkaset tysięcy staje się normą. Na dzień dzisiejszy najwyższa, proponowana przez banki suma kredytu gotówkowego, to 300 tysięcy złotych.

Jak otrzymać kredyt wysokogotówkowy?

Wiadomo już, jaki największy kredyt można otrzymać, pozostaje jednak kwestia warunków, jakie trzeba spełnić, aby bank udzielił nam finansowania. Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest od zdolności kredytowej, jaką posiada klient. Wpływa na nią między innymi:

  • źródło dochodu - w przypadku większych sum wymagana jest umowa o pracę na czas nieokreślony,
  • wysokość miesięcznego dochodu,
  • średnie koszty utrzymania w danej miejscowości,
  • ilość osób pozostających na utrzymaniu kredytobiorcy,
  • wiek kredytobiorcy - zwykle na pozyskanie finansowania większe szanse mają osoby młode i aktywne zawodowo.

Duże znaczenie ma również historia kredytowa - banki sprawdzają, czy nazwisko potencjalnego klienta nie widnieje w bazach dłużników. Można do nich trafić nie tylko wskutek niespłacania kredytu w terminie, ale również w przypadku zaległości w płatności czynszu, mediów czy mandatów. W praktyce banki uzależniają wysokość przyznanych w ramach kredytu środków od zdolności i historii kredytowej. Mniejsze wymagania stawia się osobom, które wnioskują o kredyt 100 tys. zł, niż tym, którzy chcieliby uzyskać kredyt 150 tys. zł. Każdy, kto chciałby pozyskać finansowanie, musi wypełnić właściwy wniosek oraz przedstawić dokumentację, która posłuży do oceny zdolności kredytowej. Należy przygotować następujące dokumenty:

  • umowę o pracę,
  • zaświadczenie o zarobkach,
  • zaświadczenie o dochodach - może być to wyciąg bankowy, potwierdzając wpływy z co najmniej 3 ostatnich miesięcy.

Kredyt na wysokie kwoty - okres kredytowania, odsetki, koszty

Choć przedmiotem zainteresowania klientów banków jest to, jaki największy kredyt można wziąć, należy skupić się przede wszystkim na warunkach kredytowania. Bardzo istotnym aspektem jest okres kredytowania, czyli czas, w jakim zobowiązanie jest spłacane. Im większa kwota kredytu i im krótszy okres kredytowania, tym wyższa pojedyncza rata. Kredyty gotówkowe na wysokie sumy zwykle udzielane są maksymalnie na 10 lat, dlatego też należy przygotować się na to, że poszczególne raty będą sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Warto mieć na uwadze nie tylko samą wartość kapitału, ale również odsetek. W przypadku kredytów długoterminowych zwykle mamy do czynienia ze zmiennym oprocentowaniem, stąd rata kredytu może przybierać różne wartości. Nie bez znaczenia jest także prowizja, jaką pobiera bank - im wyższa, tym wyższe koszty finansowania będziemy musieli ponieść. Dobrze więc, przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, sprawdzić poszczególne oferty, jakie przygotowały banki. W ocenie zdolności kredytowej, wysokości pojedynczej raty kredytu czy kosztów pomoże nam kalkulator kredytowy. Wartości, jakie uzyskamy, mają charakter wyłącznie orientacyjny, nie są więc wiążące dla żadnego z banków. Z drugiej strony dają one dobry pogląd na to, jak wygląda konkretna oferta "od środka", stąd warto korzystać z tego prostego narzędzia.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły