Kredyt 200 tys. złotych na dowolny cel - najlepsze oferty

Kredyt 200 tys. złotych - najlepsze oferty pożyczek gotówkowych

Zobowiązania kredytowe, które wynoszą 200 tysięcy złotych zazwyczaj kojarzone są z kredytami hipotecznymi, zaciąganymi na zakup nieruchomości. Tymczasem niejednokrotnie w życiu czekają na nas duże inwestycje, które niekoniecznie związane są z szukaniem lokum. Wówczas zaczynamy poszukiwać odpowiedniego kredytu gotówkowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy na w takiej wysokości? Jakiej raty można się wówczas spodziewać? Podpowiadamy.

Kredyt 200 tys. złotych - najlepsze oferty pożyczek gotówkowych

Kredyt 200 tysięcy złotych na dowolny cel

Już na początku warto zaznaczyć, że kredyty gotówkowe, które opiewają na kwotę 200 tysięcy złotych nie są częstym zjawiskiem. Po takie kwoty musimy udać się do banku, ponieważ pożyczka przez internet na konto w wysokości 200 tysięcy złotych zazwyczaj jest nieosiągalna.

Pieniądze uzyskane z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel. Co to oznacza? W praktyce pieniądze te możemy wykorzystać na bardzo duży remont lub jakąkolwiek inną inwestycję. Nietrudno jednak domyślić się, że kredyty i pożyczki gotówkowe o takiej wysokości są udzielane nielicznym klientom banków. Takim, którzy posiadają doskonałą zdolność kredytową oraz nie figurują w rejestrach dłużników.

Kredyt 200 tys. zł - jakie warunki trzeba spełnić?

Kredyt 200 tys zł stanowi górną granicę kwoty wypłacanej przez bank w takiej formie. Co to oznacza? Wyższe kwoty udzielane są już wyłącznie w formie kredytu hipotecznego. W porównaniu do tego ostatniego kryterium otrzymania kredytu gotówkowego jest stosunkowo proste do spełnienia. Ilość formalności, którym trzeba sprostać jest w ich przypadku jest nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku kredytu hipotecznego. To jednak nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Do pozostałych możemy zaliczyć:

  • brak konieczności zabezpieczenia spłaty hipoteką,
  • brak konieczności wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny w takiej wysokości ma jednak swoje zalety. Przede wszystkim okres kredytowania jest w jego przypadku dłuższy a oprocentowanie niższe. Problemem jest to, że teoretycznie kredytu hipotecznego nie można przeznaczyć na dowolny cel. Warto jednak pamiętać, że jest on wprawdzie udzielany głównie na inwestycje związane z kupnem nieruchomości, ale nie tylko. Dodatkowo także na jej remont, kupno działki, refinansowanie poprzednich kredytów, czy modernizacja nieruchomości. W niektórych instytucjach dopuszcza się przeznaczenie przynajmniej części środków na dowolny cel.

Kredyt 200 tys. zł - jakie zarobki?

Kredyt na 200 tys. złotych to górna granica udzielanych przez banki zobowiązań gotówkowych. Właśnie dlatego każdy, kto decyduje się na tak wysoką pożyczkę musi liczyć się z faktem, że bank bardzo dokładnie prześledzi jego historię kredytową. Takie kwoty otrzymują niemal wyłącznie osoby, które mają doskonałą zdolność kredytową oraz wysokie zarobki.

Po tak wysoki kredyt zazwyczaj udajemy się do banku. Parabanki i inne instytucje pozabankowe raczej nie są skłonne do udzielania tak wysokich zobowiązań. Właśnie dlatego pożyczka od ręki przez Internet w takiej kwocie jest udzielana bardzo niechętnie. Pożyczki pozabankowe online ustępują w tej randze kredytom bankowym, które dokładnie lustrują swoich klientów.

Jakie zarobki trzeba mieć, aby móc otrzymać kredyt gotówkowy na 200 tysięcy złotych? Szacuje się, że największą szansę na otrzymanie takiego kredytu mają osoby, których miesięczna wypłata przekracza około pięć tysięcy złotych. Najlepiej, aby w gospodarstwie domowym nie było więcej niż dwie osoby, które dodatkowo nie mają innych zobowiązań finansowych. Przed wypełnieniem wniosku o kredyt gotówkowy warto jednak mieć na uwadze, że zarobki to nie wszystko.

Na historię kredytową składają się wszystkie nasze poprzednie zobowiązania – zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Opóźnienia w spłatach rat, spirale zadłużenia, czy nawet drobne odstępstwa od harmonogramu – to wszystko może zaważyć na decyzji banku, nawet jeżeli wydarzyło się wiele lat temu.

W końcu od samej wysokości zarobków ważniejsza jest ich regularność. Nie bez znaczenia są także wydatki. Wprawdzie w przypadku kredytu gotówkowego nie trzeba rozliczać się z faktur, tak jak bywa to podczas starania się o kredyty hipoteczne. Jeżeli jednak nasze wysokie zarobki w połowie miesiąca całkowicie ulatują z konta, szansa na otrzymanie kredytu jest raczej nikła.

Kredyt 200 tys. zł - jaka rata?

Wysokość miesięcznej raty to kwestia, która zazwyczaj najbardziej interesuje potencjalnych kredytobiorców. W przypadku kredytu gotówkowego na 200 tys złotych wiele zależy od długości kredytowania. Większość banków ustala górna granicę na 120 miesięcy, co oznacza, że wysokość raty wynosi średnio od 2 do 2,5 tysiąca złotych.

Jak widać rata w przypadku takiego zobowiązania nie jest mała, dlatego warto korzystać z kalkulatorów kredytowych i porównywarek kredytów, aby wybrać taką ofertę, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Oprócz rat ważny jest także całkowity koszt kredytu, czyli to ile pieniędzy ostatecznie będzie musieli oddać do banku.

Kredyt 200 000 zł na 5 lat

Kredyt 200 tys złotych może być udzielony na okres pięciu lat, jednak warto zaznaczyć, ze w takim przypadku wysokość raty może przekroczyć nawet 4 tyś złotych. To bardzo duże obciążenie dla budżetu domowego, dlatego na takie rozwiązanie decydują się zazwyczaj osoby z bardzo wysokimi zarobkami w skali miesiąca.

Kredyt 200 000 zł na 10 lat

Dziesięć lat, czyli sto dwadzieścia miesięcy to zdecydowania najczęściej stawiana przez banki granica kredytowania zobowiązania na 200 tyś złotych. W takich wypadkach wysokość miesięcznej raty zazwyczaj wynosi około 2,5 tyś złotych.

Kredyt 200 000 zł na 15 lat

Dla wielu osób możliwość spłacania kredytu gotówkowego przez piętnaście lat byłaby bardzo wygodną opcją. Niestety, mamy w tym wypadku złą wiadomość. W polskim prawie dopuszcza się możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego najwyżej na sto dwadzieścia miesięcy, czyli na dziesięć lat.

Na 15 lat można zaciągnąć na przykład zobowiązanie hipoteczne, które jest jednak czymś zupełnie innym niż kredyt gotówkowy, o czym wspomnieliśmy we wcześniejszych akapitach tego artykułu.

Kredyt 200 000 zł - podsumowanie

Kredyt lub pożyczka gotówkowa na 200 tyś złotych to dla wielu osób szansa na sfinansowanie bardzo dużych inwestycji, które w przeciwnym razie byłyby poza ich zasięgiem. Oczywiście istnieje możliwość wzięcia takiego kredytu, warto jednak mieć świadomość pewnych ograniczeń.

Przede wszystkim tak dużej pożyczki raczej nie dostaniemy w parabanku lub innej instytucji pozabankowej. Nie zostanie ona udzielona.w formie pożyczki online. Możemy liczyć jedynie na kredyty bankowe, a same banki w tej kwestii bardzo skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów.

Podsumowując, kredyt na 200 tyś złotych jest możliwy do uzyskania na maksymalnie sto dwadzieścia miesięcy, czyli dziesięć lat. Może on być przeznaczony na każdy dowolnie wybrany przez nas cel. Wówczas rata miesięczna wynosi od około dwóch do dwóch i pół tysiąca złotych.

Kto może uzyskać kredyt na 200 tysięcy złotych? W teorii najszybciej trafi on do osoby, która jest singlem lub mieszka z jeszcze jedną osobą i zarabia powyżej pięciu tysięcy złotych. Najlepiej, aby nie miała ona żadnych innych zobowiązań finansowych (w tym kredytu hipotecznego i limitów na kartach kredytowych). Dochody powinny być regularne i przychodzić na konto stale od przynajmniej kilku miesięcy.

W praktyce wiele zależy od sytuacji – zarówno naszej życiowej, jak i ekonomicznej kraju.

Powiązane artykuły