Kredyt przez Internet - szybki kredyt online | Saverium

Kredyt przez Internet - szybki kredyt online

Jeszcze do niedawna podpisanie umowy kredytowej wymagało osobistego stawienia się w oddziale banku. Cała procedura związana z przyznaniem finansowania była dosyć skomplikowana i trwała co najmniej kilka dni. Dziś jednak o kredyt można wnioskować za pomocą narzędzi zdalnych, a ponadto wniosek rozpatrywany jest w bardzo krótkim czasie. Jak wziąć kredyt przez internet?

Kredyt przez Internet - szybki kredyt online

Czym charakteryzuje się kredyt online?

Wiele mówi się o tym, że zaciągnięcie kredytu wymaga dopełnienia niezbędnych formalności i jest stosunkowo czasochłonne. Tymczasem okazuje się, że pieniądze można otrzymać w stosunkowo krótkim czasie, a wszystko to dzięki możliwości wnioskowania o kredyt przez internet na konto. Schemat funkcjonowania tego produktu jest dokładnie taki sam, jak w przypadku innych kredytów gotówkowych. Klient składa wniosek, który jest rozpatrywany przez bank, a następnie zatwierdzany, ewentualnie odrzucany, jeśli potencjalny kredytobiorca nie spełnia podstawowych warunków. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, pieniądze są przekazywane na konto klienta. Co do zasady, kredyt gotówkowy przez internet nie jest zobowiązaniem celowym, zatem środki można przeznaczyć na dowolny cel. Kwota kredytu może wynosić od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W ofercie niemal każdego banku dostępny jest kredyt 10 tys., a wiele z nich oferuje także znacznie wyższą kwotę, jak na przykład kredyt 50 tys. Szybki kredyt przez internet charakteryzuje minimum formalności, jakich trzeba dopełnić, aby uzyskać finansowanie.

Kredyt online - dla kogo?

Kredyt konsumencki, który można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, wydaje się odpowiedzią na potrzeby osób zapracowanych bądź takich, które w krótkim czasie chcą pozyskać dodatkowe pieniądze. Niemniej jednak często pojawia się pytanie o to, kto właściwie może z takiej oferty skorzystać? Ostatecznie bank musi zweryfikować tożsamość kredytobiorcy, aby upewnić się, że nie dochodzi do wyłudzenia gotówki na czyjeś dane osobowe. Dotychczas służyła temu osobista wizyta w oddziale banku, dziś jednak do weryfikacji wykorzystuje się inne narzędzia. Z oferty kredytu online mogą skorzystać przede wszystkim klienci banku, którzy wcześniej otworzyli konto osobiste i korzystają z bankowości internetowej.

Bank uprzednio potwierdził ich tożsamość, zatem poprzez dedykowany portal mogą oni obecnie zaciągać zobowiązania finansowe. Innym rozwiązaniem jest podpisanie umowy kredytu za pośrednictwem kuriera, jednak w tym przypadku procedura pozyskania środków pieniężnych ulega wydłużeniu. Zazwyczaj kurier dostarcza umowę w ciągu jednego lub dwóch dni. Kredyt gotówkowy online mogą zaciągnąć osoby, posiadające zdolność kredytową, które złożą odpowiedni wniosek. Im wyższa kwota kredytu, tym większa zdolność kredytowa wymagana jest przez bank. Do jej oceny bierze się pod uwagę przede wszystkim wysokość miesięcznych dochodów oraz ich źródło. Bardzo istotna jest również historia kredytowa - banki sprawdzają, czy potencjalny klient nie posiada niespłaconych zobowiązań na moment składania wniosku kredytowego.

Kredyt przez internet bez zaświadczeń - czy to możliwe?

Powszechnie wiadomo, że banki udzielają kredytów wyłącznie klientom wiarygodnym, którzy nie posiadają niespłaconych długów oraz mogą udokumentować stosunkowo wysokie dochody miesięczne. Niemniej jednak coraz częściej pojawiają się oferty, takie jak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Oznacza to, że banki przeprowadzają uproszczoną procedurę kredytowania, nie oceniając zdolności kredytowej swojego klienta. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że tego typu propozycje skierowane są wyłącznie do stałych klientów, którzy w danym banku posiadają konto. Bardzo istotne są tutaj regularne wpływy na rachunek, które niejako dokumentują dochód klienta. Banki analizują także wydatki, jakie w ciągu miesiąca ponosi właściciel konta. Tego typu dane służą do oceny jego zdolności kredytowej, na podstawie której można wygenerować spersonalizowaną ofertę.

W ten sposób kredytodawcy wychodzą naprzeciw potencjalnym kredytobiorcom, dopasowując ofertę kredytu do ich możliwości finansowych i ewentualnych potrzeb. Klient, chcąc zaciągnąć kredyt, nie musi już dostarczać żadnych zaświadczeń czy potwierdzeń. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu oferty zwykle nie opiewają na bardzo wysokie kwoty - standardem jest kredyt 20 tys., ewentualnie na nieco wyższą sumę. Zobowiązanie można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem bankowości internetowej. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie jest natomiast dostępny dla nowych klientów banku bądź tych, którzy dopiero co założyli rachunek osobisty. Powodem jest fakt, iż bank nie zna dochodów i wydatków potencjalnego kredytobiorcy, nie jest więc w stanie ocenić jego zdolności kredytowej bez dodatkowej dokumentacji.

Kredyt gotówkowy online - najważniejsze informacje

O kredyt online mogą starać się osoby, posiadające zdolność kredytową i dobrą historię kredytową. Warto zwrócić uwagę na to, iż zobowiązanie spłaca się w miesięcznych ratach, których ilość dopasowana jest do możliwości finansowych kredytobiorcy oraz jego potrzeb. Zazwyczaj im wyższa suma kredytu, tym dłużej jest on spłacany. To jednak generuje wyższe koszty, jakie trzeba będzie ponieść. Wysokość miesięcznej raty pomoże obliczyć kalkulator kredytu online, dzięki któremu o wiele łatwiej podjąć decyzję, odnośnie zaciągnięcia zobowiązania. Na podstawie danych z oferty kalkulator wyliczy nie tylko miesięczną ratę, lecz również koszty wynikające z posiadania kredytu. Składają się na nie oprocentowanie oraz prowizja, jaką pobiera bank. Całkowite koszty w stosunku rocznym wyraża RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie na nią warto zwrócić uwagę, zapoznając się z ofertami kredytu. W kontekście zaciągania kredytu przez internet, należy także pamiętać o bezpieczeństwie. Wniosek kredytowy składajmy wyłącznie przez:

  • bankowość elektroniczną,
  • stronę internetową banku,
  • zaufanych pośredników.

Nie wysyłajmy wniosków mailowo, uważajmy również na oferty kredytu, które otrzymujemy na naszą skrzynkę pocztową, gdyż mogą okazać się oszustwem.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły