Kredyt dla jednoosobowej działalności gospodarczej | Saverium

Kredyt gotówkowy dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Wiele wskazuje na to, że mali przedsiębiorcy wolą zaciągać prywatne zobowiązania niż kredyty firmowe. Czy naprawdę kredyt dla jednoosobowej działalności gospodarczej jest tak trudny do dostania? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go dostać? Czy możliwe jest otrzymanie takiej pożyczki online? Podpowiadamy!

Kredyt gotówkowy dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Kredyt na działalność gospodarczą - jak to działa?

Pożyczka na działalność gospodarczą może być przeznaczona na dowolny cel. Nie tylko ten związany z działalnością firmy, ale także ten całkowicie prywatny. Czym w takim razie różni się od zwykłego kredytu gotówkowego?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jeżeli nie są jednocześnie zatrudnione na etacie, mogą mieć problem z uzyskaniem pożyczki. Paradoksalnie ich zarobki mogą być wyższe, jednak banki i firmy pozabankowe patrzą bardziej surowym okiem na osoby samozatrudnione. Nieregularne przychody nie są bowiem dla nich synonimem bezpieczeństwa.

Kredyt dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Już na wstępie warto przygotować się na to, że otrzymanie pożyczki dla firm może być trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przypadku prywatnych zobowiązań osób na etacie. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim instytucja finansowa bierze wszystkie nasze zobowiązania – zarówno te firmowe, jak i prywatne. We wniosku trzeba umieścić wszystkie ponoszone w ciągu miesiąca stałe wydatki.

Wielu przedsiębiorców w obawie przed restrykcyjną działalnością banków decyduje się na współpracę z parabankami. Pożyczki pozabankowe są w teorii łatwiejsze do dostania w takiej sytuacji, jednak warto pamiętać, że firmy pożyczkowe także weryfikują naszą zdolność kredytową.

Kredyt gotówkowy dla firm

Warto zaznaczyć, że podczas ubiegania się o kredyt na jednoosobową działalność gospodarczą należy przygotować się na stosunkowo dużą ilość formalności. Podstawą będą oczywiście dane osobiste oraz przychody firmy. Co jeszcze będzie trzeba przygotować?

  • zaświadczenie o zobowiązaniach finansowych
  • zaświadczenie o niezaleganiu ze składanki w ZUS i US
  • PIT z ostatniego roku podatkowego
  • wyciąg z osobistego i firmowego rachunku
  • zaświadczenie o wpisie do CEDIG

Są to oczywiście tylko przykłady dokumentów, ponieważ zakres formalności różni się od siebie w zależności od danej instytucji finansowej. Nie da się jednak ukryć, że jest ich naprawdę dużo.

Co ciekawe ważny jest także staż prowadzenia działalności gospodarczej. Wprawdzie niektóre banki mają w ofercie tak zwane kredyty gotówkowe dla nowych firm, zazwyczaj wymagana jest przynajmniej dwunastomiesięczna nieprzerwana działalność.

Pożyczka gotówkowa dla firm

Osoby, które nie chcą lub z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z oferty bankowej mogą zainteresować się alternatywą. Pozabankowa pożyczka przez Internet dla firm jest jak najbardziej możliwa także w przypadku przedsiębiorców.

Przede wszystkim jest to o wiele szybsze niż w przypadku banków, dlatego idealnie sprawdzi się w sprawach osób, którym zależy na czasie. Pożyczka od ręki przez Internet ma także wiele innych zalet. Przed jej zaciągnięciem warto jednak dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Przede wszystkim warto sprawdzić każdą firmę, z którą rozważamy współpracę. Na polskim rynku istnieje mnóstwo parabanków ze świetnymi opiniami, które cieszą się szacunkiem klientów. Nie brakuje jednak także oszustów, dlatego trzeba być ostrożnym. Sprawdzajmy opinie o firmach i porównujmy ich oferty.

Bardzo istotne jest także to, aby dobrze zaplanować wydatki związany z pożyczką i zastanowić się, czy wysokość raty nie zaszkodzi płynności finansowej mikro przedsiębiorstwa.

Kredyt na działalność gospodarczą - jakie warunki?

Pożyczki online na raty mogą być bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców. Wiele osób zastanawia się jednak, czy są to bardzo drogie zobowiązania. Całkowitą wysokość pożyczki bardzo łatwo obliczyć z pomocą prostych narzędzi, takich jak kalkulatory kredytów gotówkowych.

Warunki różnią się od siebie w wielu instytucjach, dlatego decyzja powinna być dobrze przemyślana. Oczywiście niejednokrotnie zależy nam na czasie, wtedy najlepiej kierować się opiniami, które można z łatwością znaleźć w Internecie.

Jak wziąć kredyt na działalność gospodarczą online?

Zaciągniecie kredytu na działalność gospodarczą online nie różni się zbytnio od zaciągania analogicznych pożyczek prywatnych. Potrzebne jest do tego konto na stronie internetowej instytucji pozabankowej. Jest ono proste do założenia. Następnie wybieramy ofertę, która nas interesuje i wypełniamy formularz.

Zdolność kredytowa zostaje przeanalizowana automatycznie w procesie internetowym. Na decyzję nie trzeba długo czekać, jednak gdyby nie była dla nas satysfakcjonująca, można skorzystać z telefonu do konsultanta, który być może będzie w stanie zaoferować lepsze warunki lub zaproponować inny kredyt.

Po raz kolejny warto podkreślić zasady bezpieczeństwa. Branie pożyczki przez Internet jest bezpieczne, w momencie, kiedy mamy możliwość potwierdzenia danych za pomocą przelewu na symboliczną kwotę lub skorzystania ze specjalnej aplikacji.

Kredyt dla działalności gospodarczej - podsumowanie

Kredyt dla działalności gospodarczej może być przeznaczony na dowolnie wybrany przez nas cel. Niestety, formalności potrzebne do jego otrzymania są dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku prywatnych pożyczek. Być może dlatego statystyki pokazują, że większość mikro przedsiębiorców korzysta raczej z kredytów gotówkowych dla osób prywatnych.

Alternatywą dla propozycji bankowych mogą być pożyczki na oświadczenie nazywane potocznie chwilówkami online. Z pewnością w ich przypadkach pieniądze trafiają na nasze konto szybciej. Mimo wszystko takie rozwiązanie powinno być dobrze przemyślane. Bardzo istotne jest to, aby rata nie obciążała budżetu w taki sposób, że płynność finansowa firmy stanie zagrożona. Zarówno w przypadku prywatnych osób jak i mikro przedsiębiorców, zobowiązanie finansowe to poważne przedsięwzięcie, do którego trzeba podchodzić rozsądnie. Wnioskowanie o pożyczkę powinniśmy przeprowadzić tylko wtedy, gdy mamy całkowitą pewność, że będziemy w stanie terminowo spłacić zobowiązanie wraz z odsetkami i prowizjami. W przeciwnym razie, nie powinniśmy w ogóle starać się o kredyt lub pożyczkę na dowód osobisty.

Powiązane artykuły