Kredyt na remont mieszkania. Jak pozyskać? | Saverium

Kredyt na remont mieszkania – jak się ubiegać?

Co zrobić, aby otrzymać kredyt na remont mieszkania? Które rozwiązanie jest najlepsze? Zobacz, jak wybrać najlepszy kredyt na mieszkanie i remont!

W życiu pojawiają się różne potrzeby. Jedną z najczęstszych sytuacji, która wiąże się z koniecznością pozyskania środków finansowych, jest konieczność odnowienia mieszkania. W takich sytuacjach konieczny może okazać się kredyt na remont czy też kredyt na rozbudowę domu. Niezależnie od tego czy potrzebujesz kredytu na remont domu, czy mieszkania, warto, abyś zapoznał się z wachlarzem możliwości, które roztacza przed tobą rynek pożyczkowy.

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? Skorzystanie z oferty banku czy pożyczki pozabankowej? Pożyczka remontowa to wiele pytań, na które warto zawczasu znaleźć odpowiedź. Tu przedstawiamy kluczowe kwestie dotyczące kredytu na remont. Przekonaj się, która opcja będzie dla ciebie najlepsza w kontekście renowacji twego lokum.

Kredyt na remont mieszkania – jak się ubiegać?

Kredyt na remont – czy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy?

W zależności od okoliczności kredyt na remont warto wziąć w formie kredytu gotówkowego. Kiedy będzie to najkorzystniejsze dla pożyczkobiorcy? Pożyczka remontowa w tej formie będzie efektywna szczególnie wtedy, gdy wnioskujesz o relatywnie niewielką kwotę. W takim przypadku rośnie szansa na to, że finansowanie zostanie ci przyznane bardzo szybko. Pomocny może okazać się także fakt, że wnioskujesz o kredyt na remont w banku, w którym masz konto, albo w którym już zaciągałeś jakąś pożyczkę.

Mniejszy kredyt na remont możesz otrzymać na podstawie oświadczenia o dochodach i w bardzo szybkim tempie. Jeżeli potrzebujesz większej gotówki, musisz liczyć się z bardziej skomplikowanymi i tym samym bardziej długotrwałymi formalnościami. Kredyt na remont w formie gotówkowej to także szansa na rozłożenie spłaty na rozłożone w czasie raty. Wady? Przede wszystkim ściśle określony harmonogram spłat.

Kredyt na remont w małej skali – karty kredytowe i ROR

Czasami planujesz remont generalny, który obejmuje gruntowną przebudowę twojego miejsca zamieszkania. Zdarza się jednak, że kredyt na remont domu lub mieszkania dotyczy jedynie określonych i wcale nie tak szeroko zakrojonych poprawek. Jeżeli twój kredyt remontowy może zamknąć się w kwocie kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, niekoniecznie musisz sięgać po kredyt gotówkowy. Równie efektywnym, a może nawet bardziej skutecznym rozwiązaniem może się okazać linia kredytowa w ROR lub karta kredytowa.

Kredyt na remont a linia kredytowa w ROR

Czym właściwie jest linia kredytowa w ROR? Jest to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby, które posiadają rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (w skrócie właśnie ROR). Jest to rodzaj kredytu odnawialnego, który można określić także mianem kredytu w koncie. Jest to powiększenie salda na twoim koncie i powstanie debetu, który możesz wykorzystać na określone cele.

Jednym z takich celów jest właśnie potencjalnie remont mieszkania lub domu. Kredyt na remont lub kredyt na rozbudowę domu w tej formie cechują się więc elastycznością. Nie musisz w tym przypadku spłacać kredytu remontowego, stosując się do określonego harmonogramu spłat. Musisz jedynie dbać o to, by zniwelować swój debet na rachunku.

Kredyt na remont a karta kredytowa

Analogicznie sprawa przedstawia się w przypadku karty kredytowej. Tu również masz do wykorzystania określony debet na karcie. Nie zaciągasz typowego kredytu remontowego, lecz po prostu dbasz o to, by spłacać ów debet. Dzięki temu możesz w wygodny sposób dokonywać kolejnych wpłat i elastycznie operować swoimi środkami. Oczywiście w przypadku tego typu rozwiązań musisz pamiętać, że „kredyt na remont” będzie mieć ograniczoną wysokość.

Kredyt na remont – hipoteczny czy gotówkowy?

Jednak jeżeli decydujesz się na kredyt gotówkowy w tradycyjnej formie, na jaki dokładnie typ pożyczki online warto się zdecydować? Kredyt gotówkowy i hipoteczny mają swoje wady i zalety. Pierwsza różnica to czas oczekiwania na finansowanie. Kredyt gotówkowy możesz otrzymać nawet po dwóch tygodniach, gdy tymczasem kredyt hipoteczny wiąże się z o wiele dłuższym procesem. W tym przypadku może to być nawet kilka miesięcy.

Kredyt na remont w formie kredytu gotówkowego to także większa elastyczność w rozporządzaniu twoimi środkami. Nie jest to bowiem kredyt celowy i nie musisz wykazywać przed bankiem, że środki przeznaczyłeś na konkretne wskazane wcześniej cele. To także mniej formalności. Z drugiej jednak strony kredyt hipoteczny to często korzystniejsze oprocentowanie. To różnica rzędu nawet kilku procent. Co więcej, kredyt remontowy w formie kredytu hipotecznego możesz zaciągnąć na o wiele dłuższy okres. Wszystko zależy więc od twoich preferencji i oczekiwań. Przede wszystkim zaś od tego jak szeroko zakrojone działania remontowe planujesz.

Kredyt na remont – podsumowanie

Jak widzisz, w przypadku konieczności prac remontowych jednym z bardziej efektywnych rozwiązań jest właśnie kredyt na remont domu. Kalkulator kredytów, jaki możesz odnaleźć na stronach internetowych wielu banków, pomoże ci w dobraniu produktu najlepiej dostrojonego do twoich potrzeb. Wybierz to, co dla ciebie najlepsze i pozyskaj środki, dzięki którym spełnisz swoje marzenia o idealnym lokum.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły