Skąd pożyczyć pieniądze - co można zrobić? | Saverium

Skąd pożyczyć pieniądze, jakie są możliwości?

Gdy pojawia się potrzeba pozyskania dodatkowych środków finansowych, dobrze jest rozważyć wszelkie możliwości i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. W dzisiejszych czasach istnieje kilka źródeł, z których można czerpać dodatkową gotówkę. Jak pożyczyć pieniądze w możliwie krótkim czasie?

Skąd pożyczyć pieniądze, jakie są możliwości?

Pożyczka bankowa

Większości osób słowo pożyczka jednoznacznie kojarzy się z bankiem. Rzeczywiście, niemal każdy bank posiada w swojej ofercie różnorodne oferty pożyczek, skierowane do nowych bądź stałych klientów. Ci jednak muszą spełnić kilka warunków, aby uzyskać pożyczkę. Przede wszystkim muszą posiadać zdolność kredytową, która oceniana jest na podstawie zaświadczenia o zarobkach, źródła dochodów czy uśrednionych, miesięcznych wydatków. Zwykle pożyczka bankowa przyznawana jest osobom, które w danej chwili nie posiadają innych zobowiązań finansowych.

Warto mieć na uwadze, że niektóre banki wymagają, aby założyć konto osobiste - wpływy na nie mają bowiem zabezpieczyć spłatę pożyczki, w razie gdyby klient przestał regularnie oddawać kwoty wynikające z umowy. Pożyczki bankowe zwykle mają charakter długoterminowy, natomiast okres od momentu złożenia wniosku do wypłaty środków może wynosić nawet dwa tygodnie. Uproszczona procedura kredytowania może zostać zastosowana jedynie wobec stałych klientów banku.

Oferty firm pożyczkowych

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze w krótkim czasie, to powinny nas zainteresować oferty firm pożyczkowych. Udzielają one pożyczek pozabankowych na konkurencyjnych warunkach, a dodatkowo na różne kwoty, zgodnie z potrzebami klienta. Cechą charakterystyczną pożyczek pozabankowych jest szybkość ich przyznawania, bowiem pieniądze na konto można otrzymać już w kilkanaście minut od złożenia wniosku. Cała procedura przeprowadzana jest online, bez wychodzenia z domu. O pożyczkę na dowód mogą ubiegać się osoby:

  • pełnoletnie,
  • posiadające ważny dowód osobisty,
  • posiadające obywatelstwo polskie oraz pełną zdolność do czynności prawnych,
  • bez negatywnej historii kredytowej, czyli niefigurujące w bazach dłużników.

Firmy pożyczkowe przygotowały dla swoich klientów zróżnicowane oferty, jednak spłata każdej pożyczki odbywa się w wygodnych ratach. Obecnie okres kredytowania wynosi minimum dwa miesiące, jednak w razie potrzeby klient może spłacać pożyczkę przez znacznie dłuższy czas. Wszystko zależy, czy zdecyduje się na pożyczkę krótkoterminową (pożyczkę na 61 dni) czy pożyczkę długoterminową - pożyczkę na raty.

Pożyczę pieniądze, czyli jak działają pożyczki prywatne?

Na mocy obowiązującego prawa możliwe jest udzielanie pożyczek prywatnych zarówno przez bliskie, jak i zupełnie obce sobie osoby. O ile bowiem zaciąganie pożyczki u członka rodziny czy bliskiego przyjaciela nikogo nie dziwi, o tyle pożyczka przez internet od osoby prywatnej budzi wiele wątpliwości.

Tymczasem, zgodnie z prawem, te dwie pożyczki stanowią dokładnie ten sam przedmiot umowy. "Pożyczę pieniądze" - tego typu oferty można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych, a zamieszczają je ludzie, którzy mają nieco więcej gotówki i chcą na tym zarobić, udzielając oprocentowanej pożyczki. Warunki, na jakich jest ona zaciągana, ustalane są w każdym przypadku indywidualnie. Choć wydaje się to być kuszącą propozycją, to zawsze należy zadbać, aby:

  • umowa pożyczki została sporządzona na piśmie,
  • zostały określone jasne i uczciwe warunki spłaty,
  • nie podawać pożyczkodawcy więcej danych, niż jest to potrzebne do sporządzenia umowy (numer PIN, hasło do bankowości internetowej itp.).

Skąd pożyczyć pieniądze?

Jak szybko pożyczyć pieniądze? Możliwości jest wiele, jednak zawsze należy dopasować je do swoich własnych potrzeb. Jeśli chcemy pozyskać niezbędne kwoty w krótkim czasie i na uczciwych warunkach, to dobrze jest skorzystać z ofert firm pożyczkowych.

Jako stali klienci banku możemy sprawdzić, czy obecnie w jego ofercie nie znajdują się pożyczki z uproszczoną procedurą przyznawania. Możemy również zaciągnąć pożyczkę prywatną, zwłaszcza jeśli posiadamy negatywną historię kredytową.

Dobrze jest jednak dokładnie sprawdzić warunki, na jakich ktoś - instytucja finansująca bądź osoba prywatna - pożycza nam pieniądze. Dzięki temu unikniemy pytania - pożyczyłem pieniądze i co dalej?

Powiązane artykuły