Kredyt na oświadczenie. Zobacz, jak do dostać!

Kredyt na oświadczenie – jak go uzyskać?

Czym jest kredyt na oświadczenie i co musisz zrobić, aby go otrzymać? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące pożyczki na oświadczenie i przekonaj się, jak szybko dzięki temu rozwiązaniu możesz pozyskać środki!

Wnioskowanie o kredyt w banku to z zasady wiele formalności, które musisz spełnić. Instytucja bankowa wymaga od przyszłego kredytobiorcy przedstawienia informacji o źródłach dochodów. Musisz także wykazać, że masz stabilne zatrudnienie oraz że będziesz w stanie systematycznie spłacać zobowiązanie. Musisz również legitymować się historią kredytową, którą bank uzna za pozytywną.

Co jednak uczynić w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie z miejsca przedstawić wszelkich dokumentów? Co zrobić, kiedy formalności po prostu zajmowałyby zbyt wiele czasu? W takim przypadku pomocny może się okazać kredyt na oświadczenie. Czym on właściwie jest i jak go uzyskać? Przekonaj się!

Kredyt na oświadczenie – jak go uzyskać?

Kredyt na oświadczenie – czym jest i kiedy ma sens?

Kredyt na oświadczenie o dochodach uzyskasz po przedstawieniu w banku swojego dowodu osobistego. Wnioskując o finansowanie, musisz złożyć stosowne oświadczenie, w którym deklarujesz, że twoja sytuacja majątkowa jest wystarczająca do tego, byś spłacał zaciągnięte zobowiązanie. Jest to więc o wiele szybszy i prostszy sposób na zaciągnięcie kredytu. Analogicznie wygląda to w przypadku pożyczek pozabankowych na oświadczenie.

To rozwiązanie może okazać się korzystne dla osób, którym zależy na czasie. Pożyczki na oświadczenie przyznawane są szybko. Formalności w tym przypadku zostają ograniczone do absolutnego minimum. Pamiętaj jednak, że jest i druga strona tej sytuacji. Bank przyznając kredyt na oświadczenie, podejmuje większe ryzyko niż w przypadku tradycyjnej procedury. Tym samym owo ryzyko musi sobie jakoś zrekompensować. Owa rekompensata to z zasady wyższe oprocentowanie kredytu. Jest to swego rodzaju cena za uniknięcie formalności i szybkość uzyskania finansowania.

Kredyt na oświadczenie – kluczowe zalety

Szybkość to naczelny plus tego rozwiązania. Kredyt na oświadczenie lub pożyczki pozabankowe na oświadczenie w wielu przypadkach otrzymasz nawet w ciągu kilkunastu minut. Druga naczelna korzyść związania z pożyczką na oświadczenie to zminimalizowanie formalności i brak konieczności przedstawiania bankowi zaświadczenia o zarobkach. To właśnie ten fakt stanowi o tym, że ów kredyt możesz uzyskać tak szybko.

Czy plusy przewyższają minusy, do których zalicza się wyższe niż zazwyczaj oprocentowanie? Zresztą nie tylko oprocentowanie, bo wyższa może być także choćby prowizja. Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, analizując swoją sytuację finansową. W zależności od okoliczności i potrzeb szybkość może być ważniejsza niż oszczędności. Na sensowność decyzji dotyczącej kredytu na oświadczenie mogą mieć też wpływ twoje relacje z pracodawcą i fakt, że przykładowo, nie chcesz go prosić o wystawianie zaświadczenia o dochodach.

Kredyt na oświadczenie – warunki i dokumenty

Wbrew pozorom nieprawdą jest, że wnioskując o kredyt na oświadczenie, nie musisz mieć żadnych dokumentów. Formalności są w tym przypadku zminimalizowane, ale jednak występują. Przede wszystkim pamiętaj, by mieć przy sobie dowód osobisty.

Nie potrzebujesz zaświadczenia dotyczącego twoich zarobków, jednak musisz udowodnić bankowi, że posiadasz stabilne źródło dochodów. Tym samym powinieneś dostarczyć danej instytucji, w której wnioskujesz o pożyczkę na oświadczenie, twoją umowę o pracę lub umowę o dzieło bądź zlecenia, jeżeli pracujesz na innych zasadach.

Ile może wynosić kredyt na oświadczenie?

Pożyczki na oświadczenie nie są tak spektakularne pod kątem wysokości jak inne kredyty. To kolejny rodzaj „kosztu”, który musisz ponieść, decydując się na pożyczkę udzielaną w tak szybkim tempie.

Na jaką kwotę możesz liczyć? W większości banków górna granica kredytu na oświadczenie to 200 tys. zł. Czasem zdarza się, że limit ten jest nieco większy. Jednak trudno będzie znaleźć instytucję, która udzieli kredytu wyższego niż 300 tys. zł.

Kredyt na oświadczenie a twoja wiarygodność kredytowa

Pamiętaj – do otrzymania kredytu na oświadczenie nie wystarczy jedynie dowód osobisty! Choć składane przez ciebie oświadczenie dotyczące dochodów posiada moc prawną, w dalszym ciągu sprawdzana będzie twoja wiarygodność kredytowa.

Stanie się to poprzez sprawdzenie twoich danych w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie tam zawarte są wszelkie informacje o twoich przeszłych zobowiązaniach i zadłużeniach. Oraz oczywiście o tym, na ile systematycznie i sprawnie spłacałeś raty minionych pożyczek. To będzie mieć kluczowe znaczenie w kontekście otrzymania kredytu na oświadczenie.

Kredyt na oświadczenie online

Czy można otrzymać kredyt na oświadczenie przez Internet? Dotąd było to trudne, jako że banki z zasady preferują wnioskowanie o pożyczki w sposób bezpośredni. Jednak przemiany technologiczne, które dotykają wielu sfer życia, nie omijają także banków. Dlatego też kredyt na oświadczenie online znajdziesz w ofercie niektórych instytucji. Wpływ na zainicjowanie tego rodzaju usługi przez banki w ostatnich latach mogła mieć też trwająca pandemia. Mimo wszystko wciąż nie jest to rozwiązanie powszechne.

Pożyczki pozabankowe na oświadczenie

Banki to nie jedyne instytucje, w których możesz otrzymać pożyczkę na oświadczenie. Alternatywą dla tradycyjnych produktów bankowych mogą być pożyczki długoterminowe pozabankowe lub pożyczki na dowód. Odnajdziesz je w ofercie prywatnych instytucji finansowych. W przypadku tego rodzaju podmiotów proces przyznania finansowania może być jeszcze szybszy niż w banku. Choć to właśnie banki pozostają nieodmiennie głównym źródłem pożyczek dla kredytobiorców, prywatne instytucje cieszą się coraz większą popularnością, między innymi dlatego, że pożyczkę można otrzymać od ręki, a co raz więcej instytucji pozabankowych ma swojej ofercie pożyczki ratalne.

Kredyt na oświadczenie – podsumowanie

Jeżeli zależy ci na czasie, potrzebujesz szybko środków i chcesz ominąć szereg bankowych procedur, omawiane rozwiązanie może się okazać dla ciebie korzystne. Nie zapominaj jednak, że kredyt na oświadczenie to nie same pozytywy. Do wad tego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim z reguły wyższe oprocentowanie.

Ostatecznie kwestia zaciągnięcia kredytu na oświadczenie opiera się na dylemacie – oszczędności czy szybkość. Przeanalizuj swoje finanse, możliwości i potrzeby przed zaciągnięciem pożyczki. Zdecyduj, co stanowi dla ciebie priorytet i na tej podstawie wnioskuj o właściwe dla ciebie finansowanie.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły